fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Měsíc do zapojení Arrivy do PID na Berounsku, Hořovicku a Rožmitálsku

Zdroj: Arriva

Ke konci roku 2020 dojde k rozšíření integrace veřejné dopravy do oblasti Berounska a Hořovicka. Zavedeno bude 23 nových linek a 6 stávajících bude změněno. Zrušeno bude 43 linek mimo systém PID. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, dojde tak k plošnější a efektivnější obsluze území. Provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace PID Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

Na Berounsku a Hořovicku bude zavedeno 23 nových linek a 6 stávajících bude změněno. Zrušeno následně bude mimo systém PID 43 linek, ty ale nahradí nové integrované linky. Podrobnosti a jízdní řády jsou na webu PID.

Na Rožmitálsku přibudou do systému PID 4nové linky, 3 stávající linky PID budou upraveny a 4linky v rámci současného systému SID přestanou jezdit. Podrobnosti a jízdní řády jsou na webu PID.

Podrobná schémata naleznete zde.

Zdroj: PID+Arriva

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..