fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet dostal záruku na úvěry 375 milionů korun. Expanze mu pomůže přežít, v prosinci plánuje plné obnovení provozu

Foto: RegioJet

RegioJet – největší soukromý dopravce v dálkové železniční dopravě ve střední Evropě – získal od EGAPu záruku na úvěrové financování dalšího rozvoje a inovací ve výši  375 mil. Kč.

Záruka na úvěrové financování až do výše 80 % je důležitou podporou dalšího rozvoje RegioJetu v rámci celého regionu střední Evropy. Pravidelná železniční doprava, kde RegioJet je jedním ze dvou největších dopravců v České republice, se podstatnou část letošního roku snaží vypořádat s dopady pandemie Covid-19.

Právě důraz na další růst a rozvoj je pro RegioJet cestou, jak se vypořádat s negativními dopady pandemie Covid-19. Růst přitom RegioJet plánuje jak z hlediska rozšiřování provozu, tak například v oblasti investic do vozového parku, inovací a větší míry digitalizace provozu a služeb. Poskytnutá záruka ukazuje také na důvěru, které se RegioJet a jeho rozvojové plány těší na finančním trhu.

Poskytnutá záruka od EGAP přitom neznamená přímou finanční pomoc – ale garanční podporu, která umožňuje RegioJetu snazší a rychlejší přístup k úvěrovému financování v této krizové době. Současně se jedná takřka o jediný nástroj speciální podpory, který RegioJet jako železniční dopravce zajišťující základní dopravní obslužnost v České republice, získal. Žádná další cílená pomoc státu do osobní železniční dopravy v České republice zatím nesměřovala.

Nové trasy, vozidla a investice do inovací

Možnost snazšího získání úvěrového financování díky poskytnuté záruce hodlá RegioJet využít především pro další rozvoj – jak v oblasti nových spojení, tak například v oblasti vozového parku a širší digitalizace svých služeb.

RegioJet například aktuálně zakoupil dalších 11 vozů pro své dálkové vlaky, které hodlá využít jak pro stávající tak i nové spoje, které plánuje otevřít například do Polska a na Ukrajinu. Velmi brzy by měl dopravce do provozu zařadit i první lokomotivu Bombardier TRAXX MS3. Nedávno také koupil nové autobusy.

Plán plného obnovení provozu od 13. 12.

RegioJet se také připravuje na co nejrychlejší obnovení plného provozu po odeznění stávající vlny pandemie. V prodeji již jsou jízdenky na Vánoce a nový jízdní řád, který vstupuje v platnost od 13. 12. 2020, kdy RegioJet již počítá s plným obnovením rozsahu provozu.

Investice do inovací a digitalizace

Kromě investic do vozového parku a otevírání nových spojení RegioJet plánuje také další inovace a například i daleko větší míru digitalizace služeb. Pro zákazníky v celé střední Evropě plánuje přijít s úplně novými řešeními, do kterých se promítne vysoká míra digitalizace.

Zdroj: RegioJet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..