fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

PKP Intercity zařadily do provozu 10 modernizovaných restauračních vozů. Modernizaci provedla firma FPS z Poznaně

Foto: PKP IC

PKP Intercity zařadila do provozu 10 modernizovaných restauračních vozů od výrobce H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych z Poznaně. Zakázka byxla podepsána v roce 2019 a její celková hodnota činí přes 60 milionů PLN. Za modernizaci jednoho vozu tak dopravce zaplatil v přepočtu přibližně 35 milionů CZK, což je cena přibližně 70 % ceny nového vozu tohoto typu.

Součástí kontraktu je i technická kontrola třetího stupně, která bude provedena v následujícím roce a půl. Vozy mají 12 stolů a 36 sedadel. Jsou určeny pro rychlost do 160 km/h a jejich výbava nově obsahuje například klimatizaci. Stejná společnost z Poznaně zároveň pro PKP IC modernizuje 13 posunovacích lokomotiv s označením SM42, nebo vyrábí 81 nových osobních vozů za celkem 700 milionů PLN pro dopravu v okolí Poznaně. Jeden nový vůz vyjde v přepočtu přibližně na 52 milionů CZK.

Fotografie interiéru si můžete prohlédnout ZDE.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Na základě čeho autor usuzuje, že nový jídelní vůz stojí 50 000 000 CZK? Co vím já, i polská produkce se pohybuje na částce 80-90 milionů CZK, v přepočtu.