fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Nejdelší kombinovaný tunel mezi Německem a Dánskem má zelenou. Způsob výstavby bude unikátní

Foto: Femern

Dne 3. listopadu rozhodl jeden z německým spolkových soudů o výstavbě nejdelšího kombinovaného tunelu na světě. Tunel povede mezi Německem a Dánskem. Vystaven bude v nejužším místě mezi německým ostrovem Fehmarn a dánským ostrovem Lolland. Projekt zpracovala Dánská státní společnost Femern.

Podívejte se na unikátní techniku výstavby.

Tunel bude mít 2 tubusy pro železniční dopravu a 2 širší tubusy pro silniční dopravu. Jeho celková délka dosáhne 18 kilometrů. Aktuální doba plavby mezi ostrovy dosahuje 45 minut. Tunel zkrátí cest autem na 10 minut a cestu vlakem na 7 minut. Železnice bude konstruována až na rychlost 200 km/h.

Způsob výstavby

Zajímavý je postup, kterým bude tunel vybudován. Nejprve bude vyhlouben 60 metrů široký a 16 metrů hluboký příkop na dně moře. Celkem bude třeba z mořského dna dostat 19 milionů metrů krychlových zeminy ze dna moře. Na pevnině budou mezitím odlity z betonu obří duté spojené tubusy. Každý z prvků váží 73 000 tun. Po vodě budou na požadované místo dopraveny remorkér y a poté budou spuštěny dolů a následně smontovány.

Speciální stavební prvek se zázemím, který bude uložen přibližně každé 2 kilometry.

Dokončení díla je plánováno na rok 2029 a samotné položení základního kamenu by mělo proběhnout v lednu 2021. Celkové náklady by měly dosáhnout 7,1 miliard EUR. Společnost Femern od roku 2011 zkoumala čtyři technická řešení. Hloubený tunel, ražený tunel, zavěšený most a visutý most.

Foto: Femern

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..