fbpx

Leo Express se vrací na „domácí“ nástupiště v Praze dříve. Je prodlouženo kvůli jednotkám Sirius

Foto: Leo Express

Dopravní společnost Leo Express včera vrátil odjezdy svých vlaků zpět na nástupiště 1B. Na pražském hlavním nádraží u tohoto jediného neprůjezdného nástupiště směrem od Pardubic zastavují černé vlaky od svého vzniku. Jeho délka totiž přesně odpovídala délce jednotek řady 460, které Leo Express provozuje.

Oproti předpokladu práce na prodlužování nástupiště skončili o týden dříve. Prodlužování nástupiště probíhalo od 5. října do 25. října. Předpoklad ukončení prací byl až 30. října. Zároveň dopravce několik spojů musel odklonit ze stanice Praha-Libeň do stanice Praha-Holešovice. Leo Express cestujícím, kteří se dověděli o změně odjezdu nebo příjezdu vlaku, kompenzoval 24 korunami v rámci věrnostního programu. Suma odpovídá ceně jízdenky na pražskou MHD.

Kdy čínské jednotky vyjedou ale stále není jasné

Firma jednotky plánovala nasadit již letos v prosinci. Testování jednotek však kvůli koronaviru nabralo zpoždění. Firma s nimi plánuje expanzi na linky do Polska a na Slovensko. Nevylučuje se ani expanze na tratě do Německa, Leo Express má pro provoz u našich západních sousedů licenci, kterou dříve získal nákupem tamějšího zkrachovalého dopravce Locomore. V Německu ještě do nedávna provozoval jeden pár vlaků na lince Berlin – Stuttgart pro FlixTrain, ten však s Leo Expressem před dvěma týdny ukončil spolupráci a firma se dostala do insolvence.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..