fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Bratislavský dopravní podnik si půjčil od Českých Budějovic hybridní trolejbus. Chce ho otestovat před nákupem dalších vozidel

Foto: Jan Kubeš (DPB)

DPB testuje v uliciach hlavného mesta hybridný trolejbus, ktorý si zapožičal z Českých Budějovíc. Cieľom je overiť vlastnosti hybridného trolejbusu pred začatím obstarávania nových vozidiel.

Hybridný batériový trolejbus Škoda je dlhý 18 metrov a DPB ho bude testovať týždeň. Cieľom testov je preverenie prevádzkových vlastností hybridných trolejbusov, ktoré časť trasy jazdia na batérie a časť pod trolejovým vedením. Dôležité parametre sú napríklad výdrž batérie, jej vybíjanie a nabíjanie.

Podstatné je aj preverenie dopadu prevádzky hybridných trolejbusov na napájanie trolejových tratí. Požičané vozidlo bude počas skúšobného týždňa jazdiť výlučne bez cestujúcich na predpokladaných trasách, kde by mohli nové vozidlá v budúcnosti premávať pravidelne alebo v prípade výluk. DPB v budúcnosti plánuje nahradiť autobusy na niektorých linkách práve modernými, hybridnými trolejbusmi, vďaka čomu bude doprava v hlavnom meste ekologickejšia.

Zdroj: DPB

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..