fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

V Německu vykolejila souprava s nově vyrobenou jednotkou pro nizozemské dráhy. První vozidlo skončilo na lokomotivě

Foto: Thomas Schulz

V pátek 16. října 2020 se v Německu odehrála nehoda, jejíž příčina je stále záhadou. Železniční neštěstí zablokovalo hlavní železniční trať mezi Magdeburgem a Braunschweigem a Hannoverem. Při nehodě byl zraněn pouze strojvedoucí, vlak byl složen z motorové lokomotivy a nově vyrobené jednotky, u které docházelo k přetahu z výrobního závodu Alstom.

Z fotografií je zřejmé, že vykolejila lokomotiva, nebo první díl elektrické jednotky. Dieselová lokomotiva po vykolejení skončila pod železničním náspem a první vůz jednotky doslova najel na na střechu otočenou lokomotivu. Nehoda se odehrála poblíž města Dreileben. Podle prvotních vyjádření může za nehodu zřejmě technická závada na jednom z vozidel.

Strojvedoucí (47) byl lehce zraněn především v obličeji. Je jen velkou náhodu, že vyvázl bez větších zranění. Železniční doprava byla v úseku odkloněna přes Stendal a mezi Magdeburgem a Helmstedtem byla trať kompetně uzavřena.

Přetahovaná železniční jednotka Alstom Coradia Stream měla s dieselovou lokomotivou namířeno do Nizozemska pro největšího tamějšího dopravce Nederlandse Spoorwegen. Ten si jich v červenci 2016 objednal celkem 79. Již od příštího roku by měly bez státních dotací na vlastní riziko vyjet na trasách Amsterdam – Rotterdam – Breda a Haag – Eindhoven. Vlaky „Intercity Nieuwe Generatie“ budou jezdit maximální rychlostí 200 km/h.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..