fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Navrhni vlak a vyhraj 180 000 korun. PKP IC a polská PESA hledají talentované designéry

Foto: PKP IC

Společnosti PKP Intercity a PESA Bydgoszcz společně vyhlásily soutěž pro studenty a absolventy vysokých škol na návrh nových vlaků třídy InterCity a koncepci služeb poskytovaných na palubě během cesty.

Soutěž „Designový projekt na nové vlaky třídy Intercity a koncepce služeb poskytovaných během cesty“, pořádanou společně železničním dopravcem a výrobcem kolejových vozidel, je určena studentům a absolventům polských univerzit, kterým je méně než 26 let. Vyhlášena byla 9. října 2020.

Celkem se soutěží ve čtyřech kategoriích:

1. (Podróż  pociągiem dziś i jutro) – Cestování vlakem dnes a zítra zahrnuje změny a nové trendy v dopravě, předefinování současného standardu a nové služby na palubě vysokorychlostních nebo dvoupodlažních vozidel.
2. (Praca, jedzenie, zabawa i odpoczynek w podróży) – Pracujte, jezte, hrajte a odpočívejte na cestách je název další kategorie. Cílem účastníků bude navrhnout nový koncept palubního servisu a možností, co vše může vlak nabídnout.
3. (Dostępność i bezpieczeństwo) – Dostupnost a zabezpečení, aneb kategorie o návrzích, jak provozovat dopravu i pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. To se netýká jen vozíčkářů, ale i osob cestujících s většími zavazadly. Jak efektivně, pohodlně a bezpečně přepravovat různé jízdní kola nebo lyže? Jak zajistit v budoucnu ochranu před viry? Jaké jsou hrozby pro veřejnou dopravu? To jsou otázky
4. (Komunikacja wizualna) – Vizuální komunikace – Propagační materiály nových služeb, integrované informační systémy pro cestující ve vlacích přizpůsobené potřebám všech uživatelů, barvy interiérů a návrhy jednotlivých tříd ve vozidlech pro cestující. O tom je poslední soutěžní kategorie.

Projekty lze přihlašovat do 28. února 2021, poté bude soutěž vyhodnocena a vítězové budou vyhlášeni do 31. března 2021. Obě společnosti udělí celkem 3 ceny za nejlepší projekty. Celkem výhercům rozdělí 30 000 PLN, což je zhruba 180 000 CZK. Podrobnosti a pravidla soutěže jsou k dispozici na webových stránkách intercity.pl a pesa.pl.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..