fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Druhá vlna škrtů: RegioJet omezuje dotované vlaky i komerční linky včetně autobusů

V návaznosti na vývoj poptávky po cestování po zavedení omezení v souvislosti s pandemií Covid-19, upravuje RegioJet dočasně provoz některých svých vlakových a autobusových spojů.

,,Jde o dočasná omezení, která souvisejí zejména s přerušením výuky na školách a s dalšími omezeními, které se výrazně projevují do poptávky po cestování. Stejně jako na jaře – ihned, jakmile budou opatření ukončena a poptávka bude opět růst, RegioJet spoje obnoví. RegioJet průběžně vývoj poptávky sleduje a bude rozsah spojů upravovat podle toho, jak budou zůstávat nebo naopak končit jednotlivá omezení”, uvedla firma v tiskové zprávě.

Omezení dotovaných vlakových linek RegioJet

V návaznosti na pokles poptávky v koordinaci s ministerstvem dopravy ČR, omezí dopravce na dobu 3 týdnů provoz některých vlakových spojů na trase R8 Brno – Přerov – Ostrava – Bohumín. V mimošpičkových časech tak bude na lince dvouhodinový provoz vlakových spojů.

V termínu od pondělí 19. 10. do 7. 11. nepojedou následující vlakové spoje na lince R8:

  • zrušené spoje směru Bohumín – Brno: 1106, 1110, 1114, 1120, 1130
  • zrušené spoje směru Brno – Bohumín: 1109, 1113, 1117, 1127, 1131 

Ostatní spoje jedou podle platného jízdního řádu s tím, že do 22. 10. probíhá v úseku Brno – Přerov výluka a vlaky jsou v úseku Brno-Královo Pole – Kojetín – (Hulín) nahrazeny autobusovou dopravou.

Omezení komerčních vlakových linek RegioJet

Na trase Praha – Ostravsko a zpět nejedou dva páry spojů – jedná se o první ranní a poslední večerní spoje RJ 1000, RJ 1001, RJ 1019. Spoj RJ 1018 z Havířova do Prahy zůstává v provozu v neděli, nejede v pondělí až sobotu. Nejede také noční spoj Praha – Košice, který doposud jezdil 2x týdně.

Na trase Praha – Brno – Vídeň a zpět ranní spoj RJ 1031 jede nově pouze v úseku Brno – Vídeň (v úseku Praha – Brno nejede) a podobně večerní spoj RJ 1036 zůstává v provozu na úseku Vídeň – Brno; na trase Brno – Praha nejede. Naopak spoje RJ 1037 a RJ 1030 jedou nově pouze v úseku Praha – Brno a zpět.

Omezení autobusových linek RegioJet

  • Praha – Český Krumlov – v pracovní dny jezdí spoje cca každé 2 hodiny, v pátek a neděli ve špičkové časy pak každou hodinu
  • Praha – Karlovy Vary – Cheb – spoje jezdí cca každé 2-3 hodiny, v pátek a neděli ve špičkové časy pak každou hodinu
  • Praha – Liberec – snížení počtu spojů přibližně o 30 %
  • Praha – Most / Chomutov – snížení počtu spojů přibližně o 50 %
  • Brno – Olomouc – Ostrava – v provozu zůstává 1 pár Ostrava-Brno
  • Praha – Plzeň – snížení počtu spojů o přibližně 40 %

U mezinárodní linky Praha – Londýn a zpět je do konce listopadu provoz naplánován tak, že spoje jezdí 1x týdně. Zrušeny jsou autobusové spoje z Brna a Ostravy do Vídně.

Zdroj: RegioJet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..