fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Správa železnic plánuje rekonstrukci čtyř kilometrů tratě po Havířově. Vypsala veřejnou zakázku na projekt

Zdroj: kohlarchitekti.cz

Správa železnic vypsala veřejnou zakázku na zhotovitele dokumentace pro vydání společného povolení pro rekonstrukci železniční stanice Havířov a přilehlého úseku k zastávce Havířov střed. Předpokládaná hodnota zakázky dosahuje 82 milionů korun. Samotná realizace investiční akce by měla proběhnout v letech 2022 až 2024.

Dokumentace pro společné povolení v sobě zahrnuje jak dokumentaci pro územní rozhodnutí, tak i pro stavební povolení, což odpovídá projektu stavby. V tomto konkrétním případě bude obsahovat komplexní rekonstrukci traťového úseku o délce přibližně 4 km. Předpokládané celkové investiční náklady akce dosahují 2,9 miliardy korun.

Práce se budou odehrávat zejména ve stanici Havířov. Zde je náplní stavby především celková obnova kolejiště, rekonstrukce obou ostrovních nástupišť a také podchodu. Ten bude nově doplněn o výtahy a prodloužen na druhou stranu kolejiště směrem do městské části Šumbark.

Rekonstrukcí projde rovněž traťový úsek ve směru na zastávku Havířov střed, která začala sloužit cestujícím v říjnu 2017. Ta bude po dokončení prací zařazena do obvodu přilehlé stanice, což umožní ukončit vybrané vlaky od Ostravy blíže centru Havířova.

Zdroj: SŽ

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..