fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Jednotky z linky do Komárna převezme Arriva. Vozidla již přechází do zelenomodré, nasadí je v Česku

Foto: Nino Belovič

Společnost RegioJet podniká veškerá opatření související s ukončením provozu na lince Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Například veškeré jednotky Bombardier Talent již Slovensko opustily a navrátily se majiteli, jímž je leasingová společnost Alpha Trains. Vozidla Siemens Desiro již přecházejí do korporátních barev společnosti Arriva vlaky. Ta si vlaky pronajímá o prosince 2020 pro svou potřebu na linkách, které vysoutěžila loni v prosinci.

Od prosince letošního roku po 10 letech na trati RegioJet vystřídají ZSSK ve spolupráci s ÖBB. Stát na změně dopravce ušetří téměř 200 tisíc EUR ročně. V průměru stát jeden vlkm (vlakokilometr) vyjde na 9,65 EUR. Jízdní řád zůstane zachovaný ve stejné rozsahu.

„Ako som sľúbil, vybrali sme tú najlepšiu ponuku. Na frekventovanú trať prinášame etablovaných dopravcov, ktorí prinesú kvalitné služby za nižšiu cenu a rozsah výkonov bude zachovaný. Nasledujúce dva roky sa tak cestujúci môžu tešiť na komfortné a spoľahlivé cestovanie, čomu sa veľmi teším,” uvedl ministr dopravy Andrej Doležal.

Na trase dopravci nasadí lokomotivy řady 2016 i vozy z linky Bratislava – Vídeň. Doplněné pak budou o klimatizované jednotky řady 840.

RegioJet předložil nabídku na tuto linku, avšak podle slovenského Ministerstva dopravy a výstavby za vyšší cenu a s vozy horší kvality, než provozovala do dnes. Dopravci ZSSK a ÖBB dopravu zajistí jen do roku 2023, poté je vypsané další výběrové řízení na tuto linku.

„RegioJet vítá, že ministerstvo přestalo blokovat další postup a prohlubovat nejistotu – zejména směrem k cestujícím. RegioJet je připraven udělat maximum pro řešení dalšího postupu. Jsme připraveni koordinovat kroky s dopravcem, který bude na trati jezdit od 13. 12. – a to včetně dohody o převzetí tras, o koordinaci postupu vůči zaměstnancům, či případném využití vhodného vozového parku – jako jsou patrové soupravy,“ uvedl RegioJet již dříve ve stanovisku na svých stránkách.

Zdroj: RJ, MINDOP, redakce

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..