fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

DP Prešov využil opce na další trolejbusy. Téměř celý vozový park budou nízkopodlažní vozy ze Škody

Foto: Škoda Transportation

Flotilu deseti nových vozidel již dodala do slovenského Prešova společnost Škoda Electric. Dceřiná firma plzeňské Škody Transportation vyrábí pro tamní dopravní podnik čtyři trolejbusy typu 30 Tr a šest kloubových vozidel 31 Tr.

„Dodávky do Prešova byly dokončeny na konci září, nyní probíhají zkoušky a revize. V provozu s cestujícími by se nové trolejbusy mohly objevit během října,“ uvedl projektový manažer Škody Electric Jan Naglmüller. 

Foto: DP Prešov

Nové vozy na Slovensko míří díky opci, kterou dopravní podnik uplatnil na základě zakázky uzavřené v roce 2016. „Do Prešova jsme nejprve dodali deset ekologických trolejbusů a díky tomu, jak dobře se osvědčily v provozu, mohli jsme pracovat na další dodávce v rámci opce. Výsledkem je dalších deset vozů, které dodáváme nyní. Celkem tak bude v Prešove jezdit dvacet našich nových trolejbusů, díky tomu dojde k dalšímu snížení emisí z dopravy ve městě,“ vysvětlil Senior sales manager Škody Electric Petr Kasenčák. 

Na pořízení nízkopodlažních vozidel získá zákazník dotaci z fondů Evropské unie. Na Slovensku je Škoda Electric velmi úspěšná – nová vozidla dodala v posledních letech například do hlavního města Bratislavy, do Žiliny nebo Banské Bystrice.    

Škoda Electric je největším evropským výrobcem trolejbusů. Za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14,5 tisíc trolejbusů. Kromě tradičního vývoje a výroby trolejbusů nabízí Škoda Electric několik typů nových bateriových elektrobusů.

Zdroj: Škoda Transportation

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..