fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Konkurence spolupracuje: ÖBB, LTE a ELL staví společné servisní centrum pro lokomotivy na kraji Vídně

Foto: ELL

Na jaře 2020 založily společnosti ÖBB-Technische Services GmbH (ÖBB TS), LTE Logistics & Transport Europe (LTE) a ELL European Locomotive Leasing (ELL) společný podnik s názvem ETL Lokservice GmbH za účelem výstavby a provozování servisního centra pro lokomotivy. V pátek 2. 10. 2020 byla oficiálně zahájena výstavba depa symbolickým položením základního kamene.

Foto: ÖBB TS

Servisní středisko v srdci Evropy

Nová základna je strategicky situována v místě styku mezinárodních železničních tras pro nákladní dopravu. Od začátku roku 2022 budou na tomto místě udržovány nejmodernější lokomotivy převážně od výrobce Siemens. Každý ze členů přináší do projektu své know-how. LTE a ELL svou moderní lokomotivní flotilu a ÖBB TS dlouholeté zkušenosti s údržbou kolejových vozidel.

„Po letech plánování a překonávání mnoha překážek nás těší start první fáze výstavby,“ řekli k zahájení stavebních prací Andreas Mandl, generální ředitel a Michael Benda, finanční ředitel skupiny LTE.

Sandra Gott-Karlbauer, generální ředitelka ÖBB TS dodala: „Dnešní oficiální zahájení výstavby je dalším významným krokem ve snaze dosáhnout komplexní servisní sítě, se kterou můžeme propojit provoz a údržbu lokomotiv a významně tak přispět k udržitelné mobilitě v naší zemi.“

„S novou dílnou nabídneme našim zákazníkům profesionální údržbu na ploše přibližně 1 000 m2. Strategicky výhodné umístění je také předpokladem pro vysokou poptávku ze strany dalších společností,“ říká Christoph Katzensteiner, generální ředitel ELL.

LTE Logistics & Transport Europe

Skupina LTE jednou z největších soukromých železničních dopravních společností v Evropě, zastřešuje síť devíti dceřiných společností a dvou sesterských společností ve střední a východní Evropě. Obrat v roce 2019 činil přibližně 150 milionů EUR, provozuje zhruba 80 lokomotiv a zaměstnává přes 500 provozních zaměstnanců.

European Locomotive Leasing

ELL je mladá mezinárodní společnost nabízející pronájem lokomotiv se sídlem ve Vídni. Aktuální vozový park čítá 152 nejmodernějších lokomotiv Siemens Vectron pro nákladní i osobní dopravu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..