fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Ředitel společnosti AŽD věnuje finanční odměnu za Cenu hejtmana neziskovým organizacím v Ústeckém kraji

Foto: AŽD Praha

Generální ředitel společnosti AŽD Zdeněk Chrdle se rozhodl, že peněžní odměnu ve výši 50.000 Kč, kterou získal v rámci udělení Ceny hejtmana Ústeckého kraje za rok 2019, rozdělí a pošle zpět do Ústeckého kraje neziskovým organizacím. Částku 20.000 Kč obdrží Česká onkologická společnost J. E. Purkyně a po 15.000 Kč Ústav sociální péče pro tělesně postižené dospělé Snědovice a Centrum sociální pomoci Litoměřice.

Velmi si vážím ocenění hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka v kategorii Regionální rozvoj. Je to totiž poděkování za přínos k rozvoji regionu zejména opravou Švestkové dráhy, z níž se stala nejmodernější regionální trať v Evropě. A protože za tak náročnou věcí stojí desítky lidí, nebylo by fér, abych si odměnu vzal. Proto chci, aby peníze zůstaly v Ústeckém kraji a pomáhaly,“ vysvětluje rozhodnutí generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Společnost AŽD odkoupila Švestkovou dráhu (trať Čížkovice – Obrnice) v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty (dnes Správa železnic), jako nepotřebnou trať. I když původní plán hovořil o vybudování zkušebního polygonu pro testování stávajících a také zcela nových technologií a provozování pouze víkendové turistické linky, zájem lidí o Švestkovou dráhu předčil očekávání natolik, že v prosinci roku 2019 byl za podpory Ústeckého kraje zahájen provoz každodenní železniční linky U10 Litoměřice horní nádraží – Most. Ve vlacích Švestkové dráhy a při souvisejících akcí jsou také propagovány regionální výrobky a potraviny. Provoz a údržba trati navíc přinesla zaměstnání ve většině případů místním lidem.

Zdroj: AŽD Praha

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..