fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Rakušáci zlevňují cenu přepravy kamionů po železnici. Koronakrize vytvořila železnici kapacitní rezervu

© ÖBB-RCA / Marek Knopp

Rollende Landstrasse, nebo také zkráceně ROLA, je systém pravidelných linek nákladních vlaků, které jsou určeny výhradně pro přepravu kamionů po železnici. V tomto případě nejde jen o návěsy, ale o celé kamiony i s tahačem.

Koronakrize přinesla menší spotřebu a agregátní poptávku. Tím se automaticky snižuje poptávka po přepravě nejen osobní, ale i nákladní. Tím vzniká na vlacích ROLA větší volná kapacita, kterou se Rail Cargo Group rozhodla vyplnit nabídkou nižší ceny za přepravu kamionů. Dopravce v tom vidí příležitost, jak pomoci přesouvání nákladní dopravy ze silnice na železnici.

Nabídka spočívá ve snížení ceny přeprav od 1. října 2020 na trase Brenner – Wörgl a zpět pro zákazníky, kteří splní dvě následující podmínky. Sleva 9 EUR, nebo maximálně 10 % platí pro všechny vozy, které váží méně než 40,5 tuny a zároveň si silniční dopravce objedná více než 8 cest za měsíc.

S 9 340 zaměstnanci, pobočkami po celé Evropě a ročním obratem kolem 2,3 miliardy EUR, je skupina Rail Cargo Group jednou z předních železničních logistických společností v Evropě. Spolu s partery provozuje logistickou síť, které přesahuje hranice Evropy až do Asie.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..