fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Přes 15 tisíc vozidel denně. Výstavba dálnice D55 v úseku Babice – Staré Město zahájena

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 23. září výstavbu dálnice D55 Babice – Staré Město. V současnosti úsekem projede denně v průměru více než 15 tisíc vozidel.

„Nový dálniční úsek o délce 8,5 kilometru odvede tranzitní dopravu mimo zastavěná území obcí Babice, Huštěnovice a Staré Město, což povede k zlepšení životních podmínek místních obyvatel. Přesun dopravy z dvoupruhové I/55 na čtyřpruhovou D55 zvýší také bezpečnost řidičů, jelikož se odstraní riziko střetů s  protijedoucími vozidly. Nová dálnice přinese samozřejmě také časovou úsporu“, představil přínosy nového dálničního úseku generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí stavby také mimoúrovňová křižovatka Babice ze sousedního připravovaného úseku D55 Napajedla – Babice.

Babice.jpg
Zdroj: MD ČR

Dálnice D55 vytvoří důležitou komunikaci, jež propojí sídelní oblasti střední, jihovýchodní a jižní Moravy. Zároveň nahradí stávající silnici I/55, jejíž kapacita je již nedostatečná a nevyhovuje současným intenzitám provozu. 

D55 spojí Olomouc s Přerovem, Hulínem a Otrokovicemi, kde bude prostřednictvím dálnice D49 napojeno také krajské město Zlín. Přes úseky kolem Uherského Hradiště, Bzence a Hodonína bude D55 v budoucnu u Břeclavi napojena na dálnicí D2. 

WhatsApp-Image-2020-09-23-at-16-37-05.jpeg
Zdroj: MD ČR

Zdroj: MD ČR

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..