fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

ALLRAIL bojuje za státní podporu i pro komerční dopravce v Česku. Jančura je však k podpoře soukromníků skeptický

Ministerstvo dopravy České republiky oznámilo selektivní program na podporu železničních dopravců na vyrovnání ztrát způsobených opatřeními proti šíření COVID-19 ve výši 400 mil. Kč – podpora má být směřována pouze pro dotované spoje a vylučuje tedy podporu pro komerční spoje.

Ministr dopravy Havlíček uvedl, že je Ministerstvo připraveno přispět na kompenzaci škod, které byly způsobené hlavně v průběhu krizového stavu, ,,ale pouze na to, co je pod takzvanou státní objednávkou. Měla by to být sanace nákladů, které jsou spojené s tím, že je dopravci měli, ale nebyly kryté tržbami. Mělo by se jednat řádově o stovky milionů korun.” Odkaz ZDE.

V České republice jsou v tzv. závazku veřejné služby, tedy objednávané spoje Ministerstvem dopravy jak dálkové, tak i mezinárodní spoje (regionální spoje objednávají kraje s příspěvkem státu). Zejména páteřní trasa mezi Prahou a Ostravou a další spojení do Polska, na Slovensko a do Rakouska, však není kryta závazkem a v současné době na ní provozují nedotované spoje RegioJet, Leo Express a České dráhy (část spojů).

Doprava v závazku má být provozována na spojích, které nejsou udržitelné. Žádné spoje v době pandemie však nebyly komerčně udržitelné. Dopravci v době omezení zajišťovali dopravní obslužnost a provozovali dopravu i za cenu ztrát, nyní je v rámci druhé vlny pravděpodobně čeká stejně neudržitelná situace. Komerční dopravci zajišťovali také nadstandardní navýšení hygienických opatření na palubách svých spojů. Společně navrhovali stejný režim jako například v Rakousku (dočasné převedení komerčních spojů pod závazek veřejné služby), místo toho byl komerční provoz kompletně vyškrtnut z podpory.

Ministerstvo přitom dopravcům provozujících dotovanou dopravu pomohlo již během jarních měsíců, kdy došlo ke snížení počtu spojů, ale zachování výše dotací jako při plném provozu.

ALLRAIL vítá snahu České republiky dopravcům pomoci, pomoc však musí být zajištěna nediskriminačně a férově pro všechny dopravce.

Ministerstvo současně oznámilo, že nehodlá implementovat evropský návrh nařízení, kterým se stanoví opatření pro udržitelný železniční trh s ohledem na pandemii COVID-19. Opatření umožňuje členským státům snížit dopravcům cenu za dopravní cestu z důvodu výjimečné situace.

,,Pomoc musí být poskytnuta celému sektoru. Současná krize nemůže být vnímána jako příležitost zbavit se soukromých dopravců a zničit tak současné soutěžní prostředí na železnici. Soutěž zvyšuje atraktivitu služeb pro cestující – jenom tak mohou lidé cestující vyměnit cestování letadlem a autem za cestování vlakem. Navrhované řešení je v naprostém protikladu s dlouhodobými unijními cíli, včetně tzv. Green Dealu,” doplňuje Nick Brooks, Generální tajemník ALLRAIL.

Jančura však tvrdí, že riziko k jeho podnikání patří:

„Ze všech stran slyším, že stát má zachraňovat podniky. V tom jsem skeptický. Do kapitalismu patří i riziko podnikání, byť takovéto riziko nikdo nepředpokládal,“

řekl Radim Jančura před časem pro Seznam Zprávy v rozhovoru.

Zdroj: ALLRAIL + Seznam Zprávy

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..