fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Dnes vyjíždí poslední žlutý vlak do Rijeky. Obsazen je z pětiny, celkem se svezlo 60 tisíc cestujících

Dnes vyjíždí z Prahy poslední spoj dopravce RegioJet z Prahy, Brna a Bratislavy do chorvatské Rijeky. Zítra pak odjede z Rijeky poslední spoj do Prahy a uzavře tak první sezónu přímého vlakového spojení z Česka a Slovenska s chorvatským pobřežím Jaderského moře.

Celkem vlaky dohromady v obou směrech přepravily více než 60 tisíc cestujících. Kvůli velkému zájmu spoje nakonec dopravce vyslal každý den, v září pak třikrát týdně. Průměrná obsazenost spojů byla více než 90 % při kapacitě spojů 500 – 560 cestujících na spoj.

První spolupráce RegioJetu se státními dopravci v zahraničí

,,Vlakové spoje RegioJet do Chorvatska se z hlediska poptávky staly nejúspěšnější novou trasou, kde RegioJet začal jezdit. RegioJet poprvé vypravil spoje, které během své trasy projížděly 5 zeměmi. Poprvé RegioJet na provozu svých spojů také úzce spolupracoval se státními dopravci v Chorvatsku a Slovinsku,” pochlubil se jménem společnosti RegioJet Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí holdingu Student Agency.

Přípravy na expanzi do Polska trvají roky, příprava linky do Rijeky 6 měsíců

Provoz vlaků na trase Praha – Brno – Bratislava – Lublaň – Rijeka a zpět se díky úzké spolupráci s dopravci HŽ (Chorvatské železnice) a SŽ (Slovinské železnice) a díky spolupráci s velvyslanectvími Chorvatska a Slovinska v Praze a s Chorvatskou centrálou turistického ruchu podařilo připravit za 6 týdnů. 

Většina spojů směřujících do chorvatské Rijeky byla kompletně vyprodaná. Přibližně polovina cestujících pak využila v Rijece návazné autobusy, které rozvážely cestující do třicítky nejpopulárnějších dovolenkových destinací na pobřeží Jadranu.

90 % Čechů, 10% Slováků a za rok již od začátku května

Většina cestujících cestovala z a do stanic na území České republiky, přibližně 10 % jízdenek se prodalo z a do Bratislavy. Cestující si vybírali z několika druhů vozů a tříd. Na výběr bylo lůžkové kupé pro jednotlivce i pro skupiny, tichá kupé, kupé se sedačkami nebo cestování ve vozech Astra. Jako doplňkovou službu, si cestující mohli objednat také přepravu jízdního kola.

S ohledem na vysoký zájem o cestování vlaky RegioJet do Chorvatska začal RegioJet již s přípravou vlakového spojení na příští rok. S provozem spojů zatím počítá již od května 2021.

Zdroj: RegioJet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář