fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Arriva od ledna vyjede ve Zlíně s 30 autobusy. V sobotu je ukázala na Dnu Zlínského kraje

Foto: Arriva

Dopravní společnost ARRIVA MORAVA a.s. vyhrála kontrakt na provozování autobusové dopravy ve Zlíně a jeho blízkém okolí. Zakázku dříve napadla například společnost BusLine. která se soutěže dokonce ani neúčastnila. BusLine soutěž nakonec výrazně zdržel, ale poskytl vozy a řidiče firmě ČSAD Vsetín, která v soutěži také neuspěla, ale vyjela pouze dočasně, právě kvůli zdržení soutěže. Kraj zvažoval i podání trestního oznámení na společnost BusLine.

,,Na Dnu Zlínského kraje jsme zájemcům ukázali, jaké autobusy je budou už brzy vozit na cestách domů, do školy, do práce, k lékaři nebo za zábavou. Od prvního ledna budeme zajišťovat autobusové linky v okolí Zlína. Na regionálních spojích svezeme cestující třiceti novými autobusy v jednotné bílé barvě,” uvedla Arriva v tiskovém oznámení na svém webu.

Všechny vozy nabídnou klimatizovaný prostor a pohodlný nástup, protože jsou nízkopodlažní. Arriva oba typy vozů ukázala na víkendových Dnech Zlínského kraje. Pro zajištění provozu nakupuje celkem 10 vozidel Iveco Crossway a 20 vozů značky SOR standardní délky.

Ve Zlínském kraji vyhrály ještě společnosti Krodos Bus v Kroměříži, ČSAD Uherské Hradiště v Uherském Hradišti a Valašských Kloboukách, Transdev Morava s TQM ve Vsetíně a Valašském Meziříčí.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..