fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

V Chorvatsku vykolejil vlak RegioJetu. Chorvatské dráhy mu půjčí náhradní vagon

Dnes 28. srpna 2020 se stala v chorvatské Rijece zajímavá událost. Jeden vůz ze soupravy nočního vlaku společnosti RegioJet se kolem poledne ocitl mimo koleje. Vše se obešlo bez zranění, souprava byla bez cestujících.

Po příjezdu vlaku RJ 1047 do Rijeky dnes ráno, se souprava posunovala na odstavné kolejiště, kde probíhá například fekování toalet. Při posunu v rámci odstavných kolejí pravděpodobně kvůli závadě na infrastruktuře odlehl jazyk výhybky od opornice a druhý podvozek druhého vozu najel na jinou kolej. Když se úhel mezi podvozkem a vozovou skříní dostal na maximum zvládnutelného poloměru oblouku vozu Bcmz, druhá náprava vozu vykolejila.

Kolem druhé hodiny odpolední na místo dorazili zaměstnanci TSŽV (Tehnički servisi željezničkih vozila d.o.o.), kteří okamžitě začali s pracemi na nakolejování vozu. Ten se opět na kolejích ocitl před čtvrtou hodinou odpolední.

Chorvatské státní dráhy HŽPP projevily svoji laskavost a dopravci RegioJet půjčí pro cestu zpět na spoj RJ 1044 sedačkový klimatizovaný vůz Bee pro 60 lidí. Ve vykolejeném vozu mělo cestovat 40 cestujících. Vlak do Prahy je kompletně vyprodaný.

RegioJet potvrdil, že cestující budou za snížení tarifu z lehátka na sedačku kompenzováni. Zpáteční spoj by měl z Rijeky vyrazit bez zpoždění.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..