fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Výluka výluky! Nepodařené plánování zastavilo několik vlaků. Trať na Beroun stála

Již od června probíhá výluka na trati 171 Praha-Beroun, jejímž cílem je zvýšení traťové rychlosti a nahrazení zastaralého zabezpečovacího systému hradlových poloautobloků za počítačový systém JOP. V polovině července ukončily provoz hradla Barrandov a Závodiště. Vhodnost této výměny ilustruje nedávná mimořádná událost, kdy se zřejmě chybou hradláře dostal rychlík na stejnou kolej za pomalejší osobní vlak.

Doposud byly některé vlaky odřeknuty v části nebo celé trase, nebo jely pod jiným číslem s náskokem. Výlukový jízdní řád byl sestaven tak, aby vlivem výluky nevznikala příliš velká zpoždění. Od 17. července vešlo v platnost nové opatření a s ním i nový výlukový jízdní řád. Ten osobní vlaky na Český Brod odklání přes Prahu-Krč a osobní vlaky do Řevnic ukončuje už v Dobřichovicích. U Dobřichovic se totiž jezdí jednokolejně. Stejně tak i mezi Smíchovem a Radotínem. Právě tato omezení způsobují zpoždění vlaků, těch přes Krč na Český Brod až o 40 minut. Včera (22.7.) zase zkolabovala doprava na trati 171, kvůli zdravotní indispozici dobřichovského výpravčího, kterému kvůli této výluce značně přibylo práce s obraty souprav. Provoz byl zastaven.

Pomyslnou korunu této situaci nasadila plánovaná výluka obou traťových kolejí mezi Smíchovem a Radotínem v noci z 22. na 23.7. Veškerá doprava měla být vedena z Prahy hl.n. do stanice Praha-Radotín přes Krč. Až večer, krátce před zahájením, se zjistilo, že v Krči má probíhat další plánovaná výluka a odklony tedy nemohou projet. Výsledkem operativního zásahu dispečerů bylo zavedení kyvadlové dopravy mezi hlavním a smíchovským nádražím, kde již jezdily plánované autobusy náhradní dopravy do Radotína. Autobusy ale musely čekat na kyvadlové vlaky a vznikalo u nich zpoždění.

Poslední nešťastný vlak, kterého se tento zmatek dotkl, byl Ex 565, který byl zpožděný kvůli mimořádné události v Lázních Kynšvart o asi 90 minut. Cestující museli z vlaku vystoupit v Radotíně a využít náhradní autobus na Smíchov. Zde měl čekat mimořádný Os 9991 (jindy soupravový vlak) na hlavní nádraží. Kyvadlové vlaky po dobu výluky byly využity minimálně.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..