fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet spouští prodej jízdenek do Budapešti. Z Prahy od 394 korun, studenti za 252 korun

Dopravní společnost RegioJet pokračuje ve své letní expanzi. Dne 30. června spustila noční vlaky do Chorvatska. Od 31. července pak budou prodlouženy 2 páry spojů do Maďarska, a to RJ 1031/1032 a RJ 1035/1036. Od změny GVD v prosinci by měl být prodloužen i dosavadní spoj RJ 1033/1034, celkem by tak na této trase RegioJet měl provozovat 3 páry spojů.

Cena jízdenek je nastavena opět velmi nízko, jako je u nových žlutých linek zvykem. Z Prahy se do Budapešti dostanete nejnižší třídou low-cost i za 394 korun. Studenti a důchodci mají cenu ještě nižší, low-costem cestují za 252 korun. České dráhy nabízejí nejlevnější jízdenky na trase přes Bratislavu za 548 korun pro dospělého.

„Přicházíme na další trasu, abychom výrazně zlevnili cestování vlakem a nabídli nejširší rozsah služeb“, říká Ivana Kašická, ředitelka vlakové a autobusové dopravy RegioJet a dodává: „Jdeme rozhýbat nabídku železničního spojení tam, kde cestující zatím platí stávajícím dopravcům nesmyslně drahé jízdné. Naše vlakové spoje nabídneme nově také cestujícím mezi Vídní a Budapeští, a to za ceny od 9 EUR“.

Soupravy se budou skládat z pěti až šesti vozů, jako bylo doposud zvykem na lince do Praha – Vídeň, jde totiž o její prodloužení. RegioJet potřebuje kvůli prodloužení spojů do oběhu o jednu soupravu navíc.

Servis bude shodný, jako na ostatních komerčních vlakových linkách RegioJetu. Dopravce zde také nabízí výběr ze čtyř tříd. Vedle vlaků na lince z Prahy do Budapešti zůstávají i 2 až 3 páry autobusových spojů přes Bratislavu denně.

Na území Maďarska zastaví žluté spoj v celkem 4 městech. Budou jimi města Hegyeshalom, Mosonmagyarorav, Györ a Budapešť. V hlavním městě zastaví ve stanici Budapest-Kelenföld a Budapest-Deli pályaudvar.

Na území Rakouska bude partnerským dopravcem RegioJetu společnost WestBahn a na území Maďarska společnost Continental Railway Solution.

Netradičně přes Vídeň

Netradiční trasování přes Vídeň je pro spojení České republiky s Maďarskem velice netradiční. Všechny spoje v relaci Praha – Budapešť, které provozují České dráhy pod obchodním jménem Metropolitan, jsou trasovány přes Bratislavu. RegioJet tuto trasu zvolil z několika důvodů. Sice je varianta přes Vídeň o 50 km delší, ale jídní doba se prodlouží jen o 18 minut. To je dáno především tratí mezi Vídní a Budapeští, která je téměř v celé délce stavěna na maximální traťovou rychlost 160 km/h nebo na 140 km/h.

Druhým důvodem tohoto trasování je částečná orientace RegioJetu na mimoevropské cestující, kteří dosud plnili vlaky Praha – Vídeň. Podobná přepravní poptávka ze strany turistů především z Asie je i v relaci Vídeň – Budapešť, proto je propojení těchto tří měst logickým krokem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..