fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixBus v Čechách vrací další spoje. Vyjíždí do Lyonu i do Chorvatska

Síť zeleného dopravce se každým týdnem rozrůstá. Postupně už došlo k obnovení většiny spojů mezi Českou republikou a zeměmi v dojezdové vzdálenosti. Tento týden si dopravce přichystal novinky ve vnitrostátní síti spojů, které platí ode dneška. I v rámci mezinárodních spojů dopravce nezůstává pozadu a přidává další spoj do Chorvatska, z České republiky tak nabízí přímé spojení již do třináctky destinací po celém v Chorvatsku v čele s oblíbenými přímořskými letovisky jako Zadar, Biograd na Moru, Rijeka, Trogir, Vodice, Šibenik a Split. Ve čtvrtek vyjedou zelené autobusy také přímo z Prahy do francouzského Lyonu.

V rámci změn ve vnitrostátní síti se častěji objeví zelené autobusy na trase mezi Karlovými Vary a Prahou. Od pondělí do čtvrtka přidává dopravce jeden spoj oběma směry, od pátku do neděle pak vyráží na cestu jako před pandemií, tedy osmkrát denně oběma směry. Cestující tak mohou počítat ve špičce s více odjezdy než doposud. K posílení došlo i na trase z Prahy do Mostu a Chomutova týdně o jedenáct spojů oběma směry. „Doufáme, že zvýšením frekvence na vnitrostátních spojích do Karlových Varů, Chomutova a Mostu potěšíme naše zákazníky, kterým stávající časy odjezdů tolik nevyhovovaly,“ uvádí zástupkyně společnosti FlixBus Jitka Schmiegerová.

Od minulého týdne také do zelené sítě přibylo spojení mezi Zlínem, Kroměříží, Brnem, Třebíčí, Telčí, Jindřichovým Hradcem, Třeboní, Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. „Linka si získala přízvisko „UNESCO linka“, neboť jsou na trase naplánovány zastávky hned ve čtveřici českých městech zapsaných na seznamu Světového dědictví,“ dodává Schmiegerová.

Zelené autobusy také vyjedou do Chorvatska

Se zelenými autobusy můžete počítat i při plánování cesty do Chorvatska, od pátku dopravce přidává další spojení. FlixBus tak nabídne pětkrát týdně přímé spojení Prahy a Brna s oblastí Slavonie ve východním Chorvatsku. Spoje budou stavět i v Bratislavě nebo na letišti v Budapešti. Slavonie leží na pomezí hranic Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny, v oblasti mezi řekami Drávou, Sávou a Dunajem. Turistickým i ekonomickým centrem regionu je stotisícové město Osijek.

Z Prahy bude spoj vyrážet od čtvrtka do pondělí v 9.20, z Brna je plánovaný odjezd na 12.10 a na letiště v Budapešti dorazí v 17.20. Cena jízdenky na maďarské letiště začíná na 449 Kč, za jízdenku až do Osijeku zákazníci zaplatí od 749 Kč. Ze Slavonskiho Brodu zpět budou autobusy odjíždět od středy do neděle v 6.45 a cesta potrvá přibližně 13,5 hodiny. Letiště v Budapešti budou spoje směrem na Prahu opouštět ve 13.25.

Nyní tak dopravce bude nabízet několik spojení denně s dovolenkovým rájem v čele s oblíbenými turistickými cíli jako Zadar, Biograd na Moru, Rijeka, Trogir a Split. Dopravce do Chorvatska jezdí už od půlky června, kdy vůbec jako první vyjel na trase mezi Českou republikou a Chorvatskem, spojil tak chorvatskou Rijekou s Českou republikou.

Nové noční spojení do Lyonu

Od čtvrtka také dojde k posílení spojení mezi Českem a Francií. Pětkrát týdně vyjedou noční autobusy mezi Prahou a francouzským Lyonem, cestou jsou naplánovány zastávky v Norimberku, Freiburgu a hned v pětici zastávek ve Francii. Mezi pěti městy, ve kterých autobusy zastavují, najdeme zastávky v Mulhousu, Belfortu, Montbéliardu, Besanconu a Dole. Odjezdy z Florence jsou naplánovány od čtvrtka do pondělí ve 21.05 s příjezdem do cílové zastávky v Lyonu ve 13.25. Z francouzského Lyonu je pak třeba počítat s odjezdem od pátku do úterý v 16.45 z lyonského letiště a v 17.30 ze zastávky v centru města, zelené autobusy do Prahy na Florenc přijedou v 9.05 druhý den. Cena jízdenky z Prahy do Lyonu začíná již na 999 Kč.

Expanze do Pobaltí a Velké Británie

Autobusový dopravce FlixBus nedávno oznámil také expanzi do dalších evropských států. Nově začnou zelené autobusy jezdit v Litvě, Lotyšsku a Estonsku. Od 16. července FlixBus nabídne denní spojení ze všech tří pobaltských hlavních měst Tallinu, Rigy i Vilniusu a dále z více než desítky nových destinací. Na začátku července začaly jezdit zelené autobusy také ve Velké Británii.

Zdroj: TZ FlixBus + úpravy redakce

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..