fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Reakce na tragický týden: Správa železnic vyzývá dopravce ke školení a kontrolám zaměstnanců

Foto: Správa železnic

Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda svolal v ranních hodinách jednání vedení organizace v souvislosti se včerejší srážkou dvou vlaků u Českého Brodu. Události posledního týdne a jejich průběžná šetření ukazují na alarmující počet lidských pochybení. Generální ředitel dnes písemně vyzve dopravce k větší důslednosti, školení a kontrolám svých zaměstnanců. Stejně tak apeluje na zaměstnance Správy železnic.

Výzvou dopravcům nehledám ani neukazuji na viníky. Probíhají nezávislá šetření, která vyhodnotí příčiny, případná rizika a potřebná nápravná opatření. Při současném zabezpečení české železnice, a to i v případě koridorových tratí, sehrává a bude i nadále v budoucnu sehrávat lidský faktor v celém procesu velmi významnou roli,“ vysvětluje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a doplňuje: „Co můžeme udělat okamžitě, je apel na všechny zúčastněné strany v rámci železnice. Dopravci musí důsledně a pravidelně kontrolovat své zaměstnance. Předpisy jsou jasně dané a jejich dodržování je základní, zcela nezbytný krok pro fungování železniční dopravy. Stejně důrazná doporučení půjdou i zaměstnancům Správy železnic.“

Jedním z prvních opatření pro snížení možného pochybení lidského faktoru bude mimořádná změna jízdního řádu 2019/2020 k 15. srpnu 2020, která zavede ohlašovací povinnost ve všech dopravnách na všech tratích provozovaných podle předpisu D3, kde je provozovatelem dráhy Správa železnic.

Dopis ke stažení ZDE.

Zdroj: TZ Správ železnic

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

5 comments
  • Správa Železnic by se měla především zamyslet sama nad sebou a hlavně si zamést před svým prahem.

  • Ten teplej debil už by měl dostat čubou po hlavě. On by ho ten idiotskej úsměv přešel.

  • Tady nejde o školení protože toho školení je až dost, ale ať se podívají na to jaké mají zaměstnanci podmínky a jak dlouho pracují v jakémkoli počasí nepravidelné nástupy atd a odchází někteří co se dožijí do důchodu jak ten co dělá v kanceláři pouze v týdnu so-ne volné pokud je svátek tak také volno denně spí ve vlastní posteli strava tak jak má být, tak čemu se diví že se tohle děje

  • Ať se zkusí zamyslet nad řízením provozu na CDP. Většina výpravčích jsou schopní profesionálové, ale někteří teda… amaterismus, lenost, nezájem, neznalost.