fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Alstom testuje v Nizozemsku plně automatické posunovací lokomotivy. Provozuje je Lineas

Foto: Lineas

Snaha zvýšit efektivitu, snížit náklady a spotřebu energie dospěla do fáze, kdy Alstom vyvinul a začal testovat autonomní posunovací lokomotivy. Jde o automatizaci úrovně GoA 4, což znamená nejvyšší stupeň automatizace, kdy není třeba žádné lidské součinnosti k práci daného železničního vozidla.

Alstom se na testování dohodl se správcem nizozemské infrastruktury ProRail, zatím se testování týká pouze uzavřených areálů, kde jsou lokomotivy využívány výhradně pro posun. Určeny jsou pro osobní i nákladní dopravu.

Provozovatelem lokomotivy je společnost Lineas. I když je lokomotiva plně automatizována, strojvedoucí zatím zůstává na stanovišti, aby v případě nutnosti zasáhl do řízení.

Foto: Lineas

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Autonomní Metro již někde existuje. U nás se o tom již ani nemluví. V obchodním centru Anděl jsem viděl skoro kuriozitu. Prodejní automat na roušky. Ve zrušené hale Hořovického nádraží, také byl nejméně jeden prodejní automat s potravinami a jeden tefonní. Když vám teď chcípne mobil, tak se nedovoláte. Nyní tam ještě není ani automat na pidové jízdenky. Pro železnici je zřejmě výhodňejší prodávat ve vlaku dražší železniční jízdenky. 🙂