fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Rumunsko, Francie, Švýcarsko nebo Belgie. FlixBus obnovuje další spoje z Bratislavy

Foto: FlixBus

Dopravca obnovil na začiatku júla priame spojenie hneď do niekoľkých krajín. Päťkrát týždenne sa dá nočnými linkami dostať do Lyonu alebo Marseille vo Francúzsku a do Zurichu, Bernu, Lausanne a Ženevy vo Švajčiarsku. Priame spoje prepoja Bratislavu každý deň aj s niekoľkými nemeckými mestami, francúzskym Štrasburgom a mestom Méty, Luxemburskom aj Belgickom. Na začiatku júla dopravca rovnako obnovil priame spojenie medzi Slovenskom, Rumunskom a Nemeckom. Od 3. júla je tak možné dvakrát týždenne cestovať z Bratislavy do Bukurešti a Ploješti.

Päťkrát týždenne sa cestujúci z Bratislavy môžu dostať do Francúzska, Švajčiarska a Rakúska, dopravca na začiatku júla obnovil priame nočné spojenie do francúzskeho mesta Marseille.  Cestujúci môžu počítať s odjazdom z Bratislavy od stredy do nedele o 22.10 a s príjazdom do cieľovej stanice v Marseille o 20.35. Autobus cestou zastaví v rakúskom Innsbrucku, švajčiarskom Zurichu, Berne, Lausanne a Ženeve a vo Francúzsku potom ešte v Lyone. Na spiatočnú cestu autobusy vyrážajú od piatku do utorka o 9.00 z Marseille, o 19.45 z Zurichu a o 23.40 z Inssbrucku, s príchodom do Bratislavy o 6.55 ráno.

K obnoveniu spojov došlo aj medzi belgickými Antverpami a Bratislavou, autobusy sú na trase každý deň. Z Bratislavy autobusy odchádzajú o 10:30, do cieľovej stanice v Antverpách prichádzajú ďalší deň o 7:55. Po ceste sú naplánované zaujímavé zastávky v mestách Viedeň, Mníchov, Augsburg, Ulm, Štutgart, Karlsruhe, Štrasburg, Méty, Luxemburg a Brusel. Z Antverp na Slovensko zase spoje vyrážajú každý deň o 22:05 s príjazdom do Bratislavy o 18:50.   

Dopravca obnovil aj spojenie do Rumunska, ktoré však zatiaľ nie je na mape Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky označené ako zelená krajina. Z Bratislavy odchádzajú autobusy každý pondelok a utorok o 01.50 a do konečnej stanice v Bukurešti dorazia o 21.15. Odjazdy smerom späť na Slovensko sú z Bukurešte naplánované každý týždeň v piatok a sobotu  o 03.45 ráno s príjazdom do Bratislavy o 23.05 večer. Spoje cestou zastavujú aj v Budapešti a ďalej pokračujú do Brna, Prahy, Drážďan, Berlína, Hannoveru, Brém a Hamburgu.

„Vidíme, že o medzinárodné cestovanie rastie záujem, a tak s radosťou oznamujeme ďalšie obnovené zastávky v našej sieti. Z Bratislavy je tak opäť možné našimi autobusmi vyraziť všetkými možnými smermi do zahraničných destinácií,“ uvádza zástupkyňa spoločnosti FlixBus Jitka Schmiegerová.

Zo stredného Slovenska denne do Krakova, Záhrebu aj k Balatonu

Začiatkom júla obnovil FlixBus aj ďalšie priame spoje do zahraničia zo stredného Slovenska. Denne je možné cestovať z Ružomberku, Donovalov, Banskej Bystrice a Zvolena do Budapešti, Siófoku pri maďarskom jazere Balaton, Záhrebu a do Krakova. Do Budapešti a Záhrebu autobusy odchádzajú z Ružomberku o 10.55, z Donovalov o 11.25, z Banskej Bystrice o 12.00 a zo Zvolena o 12.25. Smerom do poľského Krakova potom zo Zvolena o 16.15, Banskej Bystrice o 16.40, Donovalov o 17.10 a z Ružomberku o 17.45.

Spojenie do Maďarska a Poľska pribudlo takisto z hlavného mesta, niekoľkokrát denne sa dá zelenými autobusmi dostať do Budapešti, Krakova alebo napríklad Vroclavy.

Zdroj: TZ FlixBus

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..