fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Czech Airlines Technics podepsala s Finnairem smlouvu na těžkou údržbu letadel

Foto: Finnair

Společnost Czech Airlines Technics (CSAT) uzavřela novou smlouvu o poskytování služeb těžké údržby se společností Finnair, která je jedním z nejvýznamnějších zákazníků této divize. Nový dlouhodobý kontrakt byl uzavřen na tři roky s možností prodloužení o další tři sezóny. CSAT tak bude i nadále pracovat v hangáru F na Letišti Václava Havla Praha na flotile úzkotrupých  letadel typu Airbus A320 Family, které dopravce provozuje.

„Letecké společnosti Finnair poskytujeme služby těžké údržby letadel již více než deset let. Naši zaměstnanci tak mají s letadly tohoto dopravce velké zkušenosti, stejně tak jako se speciálními modifikacemi, které jsme v minulosti pro Finnair realizovali. I díky tomu budeme i nadále schopni poskytovat vysoce kvalitní servis u všech zakázek z oblasti těžké údržby,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics. „Jsme velmi rádi, že díky této nové smlouvě bude naše skvělá spolupráce pokračovat i v následujících letech,“ dodal Pavel Haleš.

Smlouva o poskytování služeb těžké údržby zahrnuje komplexní provádění všech plánovaných revizí a oprav s možností dalších modifikací kabiny letadel.

„Se spoluprací s CSAT jsme byli velmi spokojeni. Potvrdila se jak vysoká kvalita odvedené práce, tak dodržování všech sjednaných termínů, které jsou pro údržbu letadel klíčové. Nová smlouva v oblasti těžké údržby je skvělou příležitostí jak i dále rozvíjet společně nastavené procesy. Díky tomu tak můžeme ještě více upevnit naši spolupráci s cílem zajistit, aby provoz naší flotily úzkotrupých letadel typu Airbus byl vždy spolehlivý a bezpečný,“ řekl Sampo Paukkeri, šéf divize údržby letadel společnosti Finnair.   

Tým mechaniků a inženýrů CSAT v loňském roce úspěšně dokončil pro leteckou společnost Finnair dvouletý projekt, během kterého v Praze provedli modifikace kabiny a instalace bezdrátového internetového připojení pro 24 letadel typu Airbus A320 Family ve flotile dopravce. Díky tomu mají nyní všechny tyto letouny novou konfiguraci i rozložení kabiny. Cestující také mohou po dokončení projektu na palubě za letu využívat internetové připojení i přístup k palubnímu systému. Jednalo se o první projekt svého druhu v rámci celého odvětví realizovaný ve spolupráci přímo s Airbusem.

V roce 2019 společnost Czech Airlines Technics realizovala pro všechny své zákazníky více než 120 revizí těžké údržby na letadlech typu B737, A320 Family či ATR. Mezi nejdůležitější zákazníky této divize patří Finnair, Transavia Airlines, Jet2.com, Austrian Airlines, Czech Airlines, Smartwings a NEOS.

O společnosti Finnair:

Finnair je moderní prémiová síťová letecká společnost specializující se na osobní a nákladní dopravu mezi Asií a Evropou. Geografická poloha Helsinek poskytuje Finnairu konkurenční výhodu díky tomu, že přes Finsko je možné provozovat nejrychlejší spojení mezi mnoha evropskými destinacemi a asijskými metropolemi. Finnair je jediný severský síťový dopravce se čtyřhvězdičkovým hodnocením v rámci žebříčku Skytrax a členem aliance Oneworld. V roce 2019 dosáhly příjmy společnosti Finnair 3.098 milionů EUR a počet přepravených cestujících překročil 14,7 milionů. Akcie společnosti Finnair Plc jsou kótovány na burze cenných papírů Nasdaq v Helsinkách.

Zdroj: TZ LP

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..