fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Když se daří: Rychlík u Dobřichovic projel návěstidlo v jednokolejném provozu. Zavádí se náhradní doprava

Foto: ČD

V pátek 10. července se na železnici příliš nedařilo. Dopravu na koridorech ochromilo několik střetů vlaku s civilní osobou a několik dalších poruch zabezpečovacích zařízení. K večeru situace vyvrcholila srážkou dvou osobních vlaků v Praze-Běchovicích. Ta se stala v místě, kde již byla jedna traťová kolej ze tří vyloučena z provozu z důvodu střetu jiného vlaku s civilní osobou.

V neděli 12. července se opět na železnici nedaří. Dopoledne došlo k poruše zabezpečovacího zařízení na Pardubicku, u Studénky pak k poškození troleje ve stanici Jistebník. O několik hodin později se srazil vlak s osobou opět poblíž Jistebníku.

Dnešní pomyslnou cenu v načasování mimořádné události dostává strojvedoucí vlaku R 767, který v místě výluky a jednokolejného provozu projel návěstidlo v poloze stůj. Zablokoval tak trať z Prahy na Plzeň. Naneštěstí se mimořádná událost stala v neděli odpoledne, kdy zpět do Prahy míří velké množství chatařů po víkendu. Mimořádná událost se stala mezi stanicemi Praha-Radotín a Černošice. V ochromeném úseku je zavedena náhradní autobusová doprava.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 komentáře