fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Dubaj otevřela nové rameno červené linky metra. Končí u výstaviště EXPO 2020, brzy bude prodloužena i na letiště

Foto: RTA

Hlavní město Spojených arabských emirátů letos hostí světovou výstavu EXPO 2020. Protože centrum Dubaje je již v velké části zastavěno, byla vybrána k výstavbě výstaviště plocha, která se nachází na jižním kraji města. Městský dopravní podnik RTA potřeboval zajistit dopravení návštěvníků výstavy do areálu výstaviště, vystavěl proto u jižního konce červené linky metra 15 km dlouhé rameno přímo k výstavišti.

Celkové náklady na projekt dosahují výše 2,6 miliard EUR. Na novém úseku se nachází celkem 7 stanic. Téměř 12 kilometrů úseku se nachází nad zemí a přes 3 kilometry je trať vedena pod zemí. Nový úsek neslouží jen k dopravě na výstaviště EXPO, jeho spádová oblast čítá téměř 300 000 obyvatel.

V blízké době se předpokládá s dalším prodloužením tohoto ramena ze stanice EXPO 2020 na mezinárodní a druhé největší dubajské letiště Al Maktoum international airport. Zatím se cestující v 3,4 kilometrů dlouhém úseku dopraví autobusy.

V následujících týdnech bude probíhat několik fází testování nového úseku. Pro veřejnost se počítá s otevřením v září tohoto roku.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..