fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet kupuje další autobusy Irizar i8. Nasadí je primárně na mezinárodní linky

Foto: RegioJet

Dopravní společnost STUDENT AGENCY k.s. letos pokračuje v obnově vozového parku autobusů. Pro své linky pořizuje zatím 6 vozů Irizar i8. Plánuje je nasadit především na linku do Berlína, ale i na další mezinárodní linky. Podle informací redakce by se vozy ničím zásadním neměly lišit od těch, které RegioJet pořídil v roce 2016.

Poslední vozy pro žluté linky dopravce pořídil v květnu roku 2016. Tehdy majitel Radim Jančura přiznal, že to s velkým nákupem celkem 45 vozů trochu přehnali. Žluté autobusy totiž postupně vytlačují žluté vlaky, dopravce tak potřebuje stále méně vozidel. Také proto celkem 4 roky nedošlo k nákupu žádného nového žlutého autobusu. Posledním obohacením flotily byl nákup stejných vozů pro linky IC busů Deutsche Bahn. Těch v roce 2019 koupil celkem 9.

Před lety RegioJet oznámil, že plánuje velkou expanzi svých autobusů do Německa a spolupráci s dopravní společností BlaBlaBus. Dodnes k realizaci těchto plánů nedošlo. Zajímavostí je, že nové autobusy jsou podle SPZ registrovány ve Středočeském kraji. Doposud byly všechny žluté autobusy registrovány v Jihomoravském kraji.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 comments
    • Jančura se v těch vozech nechává vozit, to je fakt ale Španělsko má přívětivější ceny za bus oproti Německé SETŘE.. Na druhou stranu jsou spousty cestujících kterým by stačili jen nehoblované fošny..jak po nich zůstává autobus..