fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Boom retronátěrů dorazil do Polska. PKP InterCity obnovil vzhled dvou lokomotiv EP07

Foto: PKP IC

PKP Intercity obnovuje historický vzhled dvou lokomotiv. Dvě vozidla řady EP07, která budou v nadcházejících dnech vrácena do provozu v oblasti Gdyně, se mohou nyní pyšnit každá svým originálním historizujícím barevným řešením.

Dvě lokomotivy EP07 s inventárními čísly 174 a 376 v současné chvíli procházejí generální opravou v depu v Gdyni. Tyto opravy se provádějí po ujetí 600 000 kilometrů nebo po šesti letech provozu. Při této příležitosti jsou lokomotivy přelakovány do svého původního vzhledu.

Foto: PKP IC

Lokomotiva EP07-174 je v provozu na železnici téměř půl století, vyrobila ji v roce 1971 společnost Pafawag Wrocław. V roce 2008 byla pod společností PKP Intercity přesunuta do depa Krakov, a od roku 2014 vozí vlaky kolem Gdyně. Barevným řešením, které se jí dnes vrátilo, se pyšnila v 70. a 80. letech 20. století. Brzy po dokončení oprav lokomotiva vyrazí opět do provozu.

Barvy druhé lokomotivy, EP07-376, se vztahují k období před rokem 2002, kdy lokomotivy řady EU/EP07 procházely významnými opravami. Toto vozidlo bylo vyrobeno v roce 1985 v Poznani společností Zakłady Metalowe im. Hipolit Cegielski. Před dnešním retronátěrem měla standardní barevné řešení lokomotiv PKP Intercity. Dokončení opravy druhé lokomotivy je plánováno na srpen.

„Polské železnice se neustále mění a reagují na současné výzvy a potřeby cestujících. Nezapomínáme však na její bohatou historii, ve které se symbolicky odráží historický nátěr těchto dvou lokomotiv řady EP07,“  říká Adam Laskowski, člen představenstva PKP Intercity.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..