fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Výpravní budova ve stanici Písek projde rekonstrukcí. Vrátí se jí typický historizující vzhled

Licence Wikimedia Commons: CC BY-SA 3.0

Ještě letos odstartují práce na výpravní budově ve stanici Písek. Centrální komise Ministerstva dopravy aktuálně schválila záměr projektu, příprava této rekonstrukce tak pokračuje úspěšně dál. Dojde díky ní především k navrácení typického historizujícího vzhledu budovy, zvýšení komfortu cestujících, úpravě přilehlého okolí a zlepšení návaznosti na ostatní druhy dopravy.

Kompletní rekonstrukce zahrnuje úpravu a zateplení fasády, která se zároveň doplní o zdobné prvky. Vymění se okna, dveře a střecha. V 1. nadzemním podlaží, které slouží především k zajištění provozu a služeb pro cestující, se díky změně dispozic zefektivní využití prostor. Například dojde k přesunutí veřejných toalet do bezprostřední blízkosti čekárny. Ve 2. podlaží se zrekonstruují prostory bytových jednotek a podkroví budovy, které tak bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. Vstup do budovy a na 1. nástupiště bude plně bezbariérový, zajistí ho dvě nové rampy.

Namísto jednopodlažního objektu, který je nyní k budově přidružen, vznikne parkovací stání, chodník a zatravněná plocha. Další nová parkovací stání pro auta a kola vznikne dle architektonické studie města v přednádražním prostoru, kde současně dojde k úpravě autobusových zastávek a chodníků pro pěší. Tato akce bude koordinována nejen s rekonstrukcí výpravní budovy, ale i připravovanou modernizací trati Nemanice – Protivín ( včetně ) – Písek město ( včetně ), která bude mimo jiné řešit i vyústění podchodu a přístup na nástupiště ve stanici.    

Celkové investiční náklady dosáhnou 54,5 milionu korun. Zahájení prací se předpokládá v listopadu 2020.

Zdroj: TZ Správa železnic

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..