fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Strojvedoucí v Německu vyskočil za jízdy z hořícího vlaku. Po 25 kilometrech ho nechali vykolejit, zabezpečovač byl vypnutý

Foto: Camera24

Včera (9.7.2020) v Německu nastala situace, která připomínala spíše scénu z akčního filmu. Málo kdo by řekl, že v dnešní době, ve které se klade důraz na vysokou úroveň zabezpečení, se něco takového může stát. Opak je pravdou.

Ve čtvrtek dopoledne jel pracovní vlak z města Hausach směrem na Offenburger. Jenže po cestě začal hořet. Strojvedoucí neváhal a z vlaku za jízdy vyskočil i přesto, že neměl zapnutý německý zabezpečovací systém SIFA, který by vlak jinak s přehledem bez obsloužení strojvedoucím zastavil (pozn. red.: strojvedoucí musí mačkat tzv. tlačítko bdělosti). Též musel být vypnutý i systém PZB/LZB, který mimo jiné hlídá, aby stroj neprojel návěstidlo, které signalizuje návěst stůj (pozn. red.: jako červená na semaforu). Rychlost vlaku v tu chvíli dosahovala naštěstí pouhých 40 km/h, zaměstnanci správce infrastruktury měli tedy poměrně dosti času na realizaci krizového plánu.

Ti přivolali hasičská auta na nádraží v Offenburgu, kde pracovní vlak nechali záměrně najet na odvratnou kolej, kde vykolejil. Hasiči hořící vozidlo po vykolejení uhasili. Železničáři zároveň nechali vypnout proud v trakčním vedení.

Příčiny požáru zatím nejsou známy, stejně tak se zatím ani neví, kde se nachází strojvedoucí, který z vlaku vyskočil.

Foto: Camera24

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 komentáře
  • Opravte si tam prosím údaje.
    SiFa je kontrola bdělosti strojvedoucího. Nic jiného neumí.
    To, co dohlíží na stav návěstidel (nejenom) se jmenuje PZB.
    A musel mít vypnuté obě zařízení.