fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Nový předpis SŽ D1 přinese přehlednější členění článků a barevné označení rozsahu znalostí. Nabyde účinnosti od roku 2021, nyní se připomínkuje

Foto: Marvil

Správa železnic chystá s účinností k 1. lednu 2021 velkou aktualizaci předpisu SŽDC D1. Ten dostane v souvislosti s nedávným přejmenováním organizace i nový název – SŽ D1. Zpravodajský portál i-Doprava.com Vám nyní přináší návrh předpisu, který je určen k připomínkování. Posuďte sami, jaký je.

Budeme rádi, když nám do komentářů napíšete, co Vás na něm potěšilo a co naopak ne. Zdá se Vám přehlednější?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

6 komentářů
  • Špatné je zrušení povolenek, v případě nemožného dorozumění se přestane jezdit… Sám jsem toho párkrát využil…

    • Povolenky? A na čo? Pri nemožnom dorozumení hlavne na koridoroch skape aj zabezpečovačka. Aj tak nemá kto postaviť a nemá kto vydať povolenku. Nepoznám nikoho, kto by šiel za posledných možno aj 20 rokov na povolenku. Teraz v stredu som stretol jediného človeka, čo na ňu šiel. Zbytočná vec. V dnešnom svete jazdiť bez spojenia? Ja by som sa a vlakom nepohol.

    • Tak ty povolenky už nemají reálné využití ani dnes, když jsou pro celou trať soustředěné v jedné stanici…

  • Už v rozsahu znalostí vidím malý problém. Jsou zde uvedeni zaměstnanci SŽ pro obsluhu HV (zelený puntík) a jsou zde uvedeni Dopravci (růžový puntík) z toho mi vyplývá, že strojvedoucí SŽ a strojvedoucí dopravců budou mít jiný rozsah znalostí (zatím jsem nezjistil jak moc jiný). Nebo snad dopravce pak znalosti strojvedoucích upravuje vlastním předpisem. Myslím, že by zde měl být uveden strojvedoucí na tratích SŽ bez ohledu na příslušnost k dopravci .strojvedoucí (všichni) mají mít jasně daný rozsah znalostí. Jezdíme po jedněch kolejích musíme znát stejné věci.

    • Tak i nyní je dána znalost strojvedoucího ČD v interním předpise ČD D2 v příloze č. 1. Takže předpokládejme že to tak i zůstane. Tudíž jsou pro dopravce celé puntíky úplně zbytečné.

    • Kryštof: mě u ČD-Cargo předpis ČD-D2 je k ničemu. U nás to je jiný, u Jančury je jiný, u Leoša jakbysmet. Ale to nejsou předpisy které převypráví D1. To má každyý zpracováno po svém. Od nové D1 jsem čekal, že znalosti D1 které musí kterýkoli strojvedoucí znát, budou definovány právě D1. Ne že naši fíři budou znát toto a dopravce ať si vybere.Dopravcde pak může znalosti rozšířit, ale musí být jednoznačný základ pod který nesmí nikdo.