fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Maďarský Volánbusz objednává dalších 29 autobusů Neoplan Tourliner. Celkem jich bude provozovat 133

Foto: Neoplan

Obdoba našeho ČSAD v Maďarsku objednává již počtvrté vozy Touliner od Neoplanu za poslední čtyři roky. Přes léto by mělo být dodáno celkem 29 dalších vozů. Současnou flotilu 104 těchto vozů tak poslední objednávka rozšíří na 133 Toulinerů.

Vozy jsou objednávány v nejkratší možné délce, a to 12 metrů. Vozy pojmou pro menší zájezdové autobusy typických 49 cestujících. Nové vozy splňují emisní normu Euro 6d, jsou tak ekologičtější, než vozy z předchozích dodávek. Dále je autokar vybaven 12 stupňovou převodovkou MAN TipMatic Coach, která patří mezi svými konkurenty mezi ty nejtišší.

Klimatizace, WiFi a zásuvky 230 V jsou dnes již téměř samozřejmostí. Řidiči pomáhají v bezpečné jízdě inteligentní bezpečnostní systémy. Mezi tyto systémy patří elektronický stabilizační program ESP, protiskluzový řídicí systém ASR nebo systém kontroly pruhu a systém nouzového brzdění EBA.

Volánbusz věří v autobusy od MAN Truck & Bus již mnoho let. Naposledy loni bylo předáno maďarské dopravní společnosti 43 vozů Neoplan Tourliner, v roce 2018 to bylo 31 a v roce 2017 pak 30.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..