fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

FlixTrain omezení provozu využil k modernizaci vozů. Do jednoho vozu se nyní vejde až 100 sedících cestujících

Foto: Flixtrain

Společnost FlixTrain dnes oznámila, že 23. července opět spustí provoz na svých linkách, který po příchodu pandemie úplně přerušil. Nyní se vrací s cenami od 4,99 EUR. Původní stav vozů byl velmi špatný. Mnoho vozů mělo nefunkční topení, klimatizaci, WC nebo dveře. Interier byl několik desítek let starý a již nevyhovoval standardům dnešního cestování.

Zatím bude v provozu 10 párů spojů týdně na trase z Berlína do Kolína nad Rýnem. Firma cestujícím slibuje dodržování hygienických opatření a pravidelnou desinfekci vozů. Zdůraznila i bezkontaktní odbavení cestujících, to je ale například u Deutche Bahn běžná záležitost, obě firmy k odbavení používají QR kódy.

Rekonstrukcí prošel téměř celý vůz včetně exteriéru. Změněno bylo i barevné řešení vozů, které již neobsahuje oranžové vlna na koncích vozu. Nově je lak pásu přes okna tmavě šedý. Hlavní přeměna interiéru spočívá v novém velkoprostorovém řešení. Do interieru je vměstnáno celkem 100 sedadel, což je o 20 více, než na pro osobní vozy těchto rozměrů typické. Dopravci tak pro zachování kapacity bude stačit provozovat vlaky o délce 6-8 vozů, místo 11.

Foto: Flixtrain

Na stav, v jakém byly vozy před modernizací, se můžete podívat na následujcících fotografiích:

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář