fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

ČD Cargo zahajuje zkušební jízdy lokomotiv TRAXX. Musí najet 50 000 km

Zdroj: ČD Cargo

V úterý 23. června 2020 byl zahájen zkušební provoz lokomotiv řady 388 ČD Cargo na tratích Správy železnic. Vůbec poprvé se stroj 388.001 vydal z Ústí nad Labem do Klášterce nad Ohří a zpět. Prozatím byly lokomotivy testovány samostatně.

Jedna lokomotiva musí ve zkušebním provozu najet 40 tisíc v nákladní dopravě, deset tisíc v osobní dopravě,“ řekl výkonný ředitel ČD Cargo Tomáš Tóth. Proto bude nové lokomotivy možné vidět i v čele vlaků Českých drah.

 „Nákup moderních lokomotiv je plně v souladu se schválenou koncepcí obnovy a udržitelnosti parku železničních kolejových vozidel“, konstatuje Tomáš Tóth a dodává: „Naším cílem je eliminovat ztrátové časy přepřahů lokomotiv, zefektivnit přepravy na dlouhých vozebních ramenech a přispět také k uvolnění kapacity na exponovaných tratích sítě SŽDC.Do budoucna máme v plánu postupně odstavovat méně spolehlivé a technicky zastaralé lokomotivy a nahrazovat je moderními a modernizovanými stroji, které jsou mimo výše uvedené technické parametry také šetrnější k životnímu prostředí díky své účinnostia rekuperačnímu brždění.“

Objednáno je celkem 10 kusů těchto vozidel. Počet těchto lokomotiv bude možné na základě smluvní opce s využitelností do roku 2022 rozšířit o dodávku dalších až 40 kusů. Jedná se o inovovaný produkt úspěšné řady Traxx MS, které se prodalo více než 2000 strojů.

Zdroj: TZ ČD Cargo + redakce

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..