fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

O dovolenkové vlaky je extrémní zájem. RegioJet pojede od 11. července do Chorvatska každý den

RegioJet navyšuje počty vlakových spojů z České republiky a Slovenska do Lublaně a Rijeky, od 11. 7. přidává další 4 spoje týdně v každém směru. Přímé vlakové z ČR a SR do Slovinska a Chorvatska tak bude přes hlavní letní sezónu do konce prázdnin v provozu každý den.

Na spojích budou v provozu identické soupravy s kapacitou až 560 cestujících. V Rijece mohou cestující využít návazných autobusových spojů do přibližně třicítky nejoblíbenějších destinací na chorvatském pobřeží. Aktuálně se prodalo přibližně 30 tisíc jízdenek. Řada spojů, včetně prvního spoje s odjezdem v úterý, 30. 6. v 17:20 z Prahy hlavního nádraží a ve 21:12 z Bratislavy hl. st. je kompletně vyprodána.

Ceny jízdenek RegioJet nasadil velmi nízko. Za jednosměrnou jízdenku pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující cenu od 590 Kč / 22 EUR. Za lehátko ve spacím voze cena začíná na 790 Kč / 30 EUR.

V ceně jízdenky je vždy zahrnutá zdarma rezervace místa a palubní servis, který cestující dostanou během cesty. Ten zahrnuje kávu a drobnou snídani zdarma, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb.

Cestující si mohou ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní.

Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution. 

Zdroj: TZ RJ + úpravy redakce

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..