fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

První TRAXX MS3 pro RegioJet opustil výrobní závod v Kasselu. Vyhrála varianta s červeným pruhem na čele

Foto: RegioJet

RegioJet v brzké době obdrží první lokomotivu Bombardier Traxx MS3 ze zakázky, kterou podepsal v roce 2019. Lokomotiv by mělo být celkem 15 a cena kontraktu se pohybuje okolo 1,5 miliardy korun. Původně RegioJet počítal s dodáním prvních kusů na začátku dubna 2020. Výroba vozidel tak nabrala drobné zpoždění.

„Těšíme se na dodávky nové generace lokomotiv Bombardier TRAXX. Aktuálně provozujeme čtyři lokomotivy TRAXX MS2e, které, jsou spolehlivou a osvědčenou součástí našeho lokomotivního parku. Kromě zvýšení efektivity a nižších provozních nákladů nám tyto nové lokomotivy také umožní další expanzi služeb kvalitní a moderní železniční dopravy pod značkou RegioJet v celém regionu střední Evropy,“ řekl před časem k nákupu nových vozidel Jiří Schmidt, tehdejší provozní ředitel společnosti RegioJet.

RegioJet plánuje těchto lokomotiv od kanadského výrobce Bombardier koupit celkem 15. Koncept lokomotivy pochází z roku 2017, je tedy o 7 let technologicky vyspělejší, než její bratr Siemens Vectron. Nákup vozidel umožní RegioJetu vrátit většinu vypůjčených lokomotiv právě typu Siemens Vectron.

V listopadu roku 2019 RegioJet na svém facebookovém profilu zveřejnil anketu ohledně budoucí podoby barevného řešení této lokomotivy. Dopravce se nakonec rozhodl netradičně umístit na čelo červený pruh, který je protažený až k bočním oknům strojvedoucího.

S fotografií jako první přišel web railcolornews.com.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 komentáře