fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Do Splitu z Ostravy, Paříž nebo Budapešť přes Vídeň. FlixBus obnovuje další spoje

Zelený dopravce ještě před začátkem letních prázdnin obnoví spojení mezi Prahou a Paříží se zastávkami v Norimberku, Mannheimu a Remeši. Přímými spoji dopravce propojí také Prahu s Würzburgem, Karlsruhe, Štrasburkem a Mety. Z Prahy bude také možné od čtvrtka vyrazit přímo do polského Krakova. Stejný den také dopravce vyjede z Brna do chorvatského Splitu, kde zastaví v oblíbených dovolenkových destinacích. Z Brna mimo jiné nabídne i spojení s Maďarskem, od čtvrtka budou autobusy jezdit každý den do Györu a Budapešti.

Od čtvrtka 25. června začne jezdit dopravce čtyřikrát týdně z Prahy do Paříže, nově tak zelené autobusy propojí Českou republiku s Francií. Autobusy budou vyjíždět každý týden od čtvrtka do neděle v 8:30 z pražské Florence a v 8:55 z autobusového nádraží Na Knížecí, příjezd do Paříže je naplánován na 22:30. Cestou autobusy zastaví v Norimberku, Wolperthausenu, Heidelbergu, Mannheimu, Saarbrückenu a Remeši. Na cestu zpět do České republiky pak autobusy vyrazí každý týden od pátku do pondělí v 9:45 s příjezdem do Prahy ve 23:40. Pětkrát týdně také vyjedou do Paříže noční spoje FlixBusu, od středy do neděle vyrazí z Prahy v 20:10 s příjezdem v 9:05 do Paříže, cestou ještě zastaví v Norimberku a Mannheimu. Opačným směrem se pak vydají každý týden od čtvrtka do pondělí ve 21:05 s příjezdem do Prahy v 9:55.

Ve stejný den také dopravce spouští další mezinárodní spojení do Francie, čtyřikrát týdně tak zelené autobusy vyrazí do Met. Spoje vyjedou z hlavního města každý týden od čtvrtka do neděle v 9:50 s příjezdem ve 22:10 do cílové stanice. Cestou je naplánována zastávka v Bayreuthu, Würzburgu, Kornwestheimu, Karlsruhe, Baden-Badenu a francouzském Štrasburku. Opačným směrem pak autobusy vyjedou od pátku do pondělí v 10:30 s příjezdem ve 22:50 do Prahy.

„Jsme moc rádi, že našim zákazníkům můžeme od čtvrtka nabídnout přímé spojení s Francií. Na obnovení mezinárodních spojů pracujeme postupně. Během následujících týdnů chceme českým zákazníkům přinést nabídku výhodného cestování do dalších evropských destinací,“ uvádí zástupkyně společnosti Jitka Schmiegerová.

Od čtvrtka 25. června přibude také přímé spojení hlavního města s polským Krakovem. Od pátku do pondělí dopravce nabídne dva spoje z Prahy v 11:20 a ve 14:30 s příjezdem do Krakova v 19:40 a ve 23:30, ve čtvrtek pak vyjede spoj pouze v 11:20. Spoje v 11:20 z Prahy zastaví ještě v Brně, Olomouci a Ostravě, spoj v 14:30 pak v Hradci Králové a Náchodě. Na cestu zpátky do Prahy autobusy vyjedou od pátku do neděle v 6:15 a 11:15 s příjezdem do Prahy v 15:15 a 19:25, v pondělí a úterý pak pouze v 11:15 a ve čtvrtek v 6:15 z Krakova.

Od čtvrtka také nově vyjedou autobusy pětkrát týdně z Ostravy, Olomouce nebo Brna přímo na chorvatské pobřeží. Odjezdy autobusů jsou naplánovány od středy do neděle z Ostravy v 19:35, z Olomouce ve 20:50 a z Brna ve 21:55 s příjezdem do Splitu ve 12:30. Cestou dopravce zastaví v Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku a Trogiru. Opačným směrem se pak autobusy vydají každý týden od čtvrtka do pondělí v 17:30 ze Splitu s příjezdem do Brna v 8:00, do Olomouce v 9:10 a do Ostravy v 10:25. Cena jízdenky je dynamická, roste spolu s obsazeností spoje, ale začíná na 749 Kč. Již od minulého týdne jezdí zelené autobusy dvakrát denně z Prahy do chorvatské Rijeky.

Nově FlixBus také spojí Brno s maďarským Györem a Budapeští. Autobusy vyjedou každý den v 16:10 z Brna, příjezd do maďarského Györu je naplánován na 19:55 a do hlavního města Maďarska v 21:25. Cestou autobusy ještě zastaví ve Vídni, ve Vídni na letišti a v Parndorfu. Směrem do České republiky pak autobusy vyjedou každý den v 8:10 s příjezdem ve 14:00 do Brna.

Zdroj: TZ FlixBus

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..