fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Bombardier dodá SNCF 27 jednotek OMNEO Premium pro francouzský region Normandie. Kontrakt je součástí smlouvy na dodání až 860 vozidel

Foto: Bombardier

Normandský region objedná další vozidla OMNEO od výrobce Bombardier. Celkem půjde o 27 ucelených dvoupodlažních jednotek. Zakázka je součástí velké smlouvy podepsané výrobcem Bombardier Transportation a SNCF v roce 2010, jejíž předmětem je dodávka až 860 vlaků pro francouzské regiony. 

Smlouva se skládá ze dvou částí. První je na 11 jednotek, kdy se každá skládá z deseti dílů. Vysoký počet je dán koncepcí Jakobsonova podvozku po spoji částí jednotky. Jednotlivé díly vlaku jsou tak kratší, Druhá část smlouvy objednává dalších 16 stejně koncipovaných vozidel. Celková cena za 27 jednotek dosahuje 407 milionů EUR. Při současném kurzu vyjde v přepočtu jedna jednotka na více než 400 milionů korun.

,,Naši zaměstnanci se zaměřili na to, aby vozidlo poskytovalo dostatek prostoru pro cestující, nabídlo vysokou kapacitu a vysoce komfortní vybavení interiéru. V této oblasti jsou tyto vlaky certifikovány zančkou „Original France Garantee“, řekl Laurent Bouyer, ředitel společnosti Bombardier Transportation France.

Vozidla budou dodána do konce roku 2023. Každá jednotka nabízí 550 míst z sezení a měří 135 metrů. Koncepčně se jednotka OMNEO Premium velice podobá jednotkám od stejného výrobce, které se nazývají Regio 2N. O předchozí dodávce těchto jednotek pro SNCF jsme psali ZDE.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář