fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Na železnici v Praze začínají 2 významné výluky. Omezí provoz směrem na Kladno i na Benešov

V pondělí 22.6. začaly dvě významné železniční výluky na území města Prahy. Vlaky od Kladna dočasně končí ve stanici Praha-Veleslavín a omezeny jsou také vlaky od Benešova a Říčan.

Až do 21.7. bude probíhat výluka traťové koleje v úseku Praha-Dejvice – Praha-Veleslavín na trati číslo 120. Všechny vlaky linek S5, S54, R24 a R45, s vyjímkou půlnočních vlaků z/do Kladna, jsou zkráceny do stanice Praha-Velelsavín. Cestující jsou tak odkázáni na MHD, na kterou vydávají vlakové čety i zaměstnanci pokladnem ve vybraných stanicích náhradní jízdenky.

Dále pak od 4. 7. 2020 proběhne další výluka v navazujících úsecích na této trati ve směru na Kladno. V rámci další etapy bude zavedena náhradní autobusová doprava z Prahy do Kladna.

Další vyznamná výluka, která potrvá až do prosincové změny jízdních řádů, se uskuteční v rámci modernizace železničního uzlu Praha-Vršovice na trati číslo 221. Z tohoto důvodu jsou provedena opatření na linkách S9, S49, R17 a R49. Na lince S9 jsou zrušeny všechny vložené spoje v úseku Praha hl. n. – Říčany a zpět. Městská linka S49, kterou provozuje Arriva vlaky, bude částečně omezena v úseku Praha-Libeň – Praha-Hostivař. Na lince R17 se posune časová poloha všech rychlíků odjíždějících ze stanice Praha-Holešovice. V případě linky R49 bude většina spěšných vlaků odkloněna do stanice Praha Masarykovo nádraží a budou vedeny odklonem přes stanici Praha-Libeň.

Zdroj: PID (provedeny úpravy)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..