fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

WYNX Pool má svoji první zrekonstruovanou lokomotivu. Spustil web a plánuje prodávat a pronajímat modernizovaná vozidla

Foto: WYNX Pool s.r.o. (stránky dopravce)

V roce 2019 společnost WYNX Pool s.r.o. koupila přes 20 let opuštěné depo v Kutné Hoře. Netrvalo dlouho, než se firma pustila do jeho rekonstrukce a vybavení potřebnou technikou. Depo je již dnes zcela provozuschopné, nicméně na něm stále probíhají stavební úpravy.

Investorem firmy je nizozemské společnost WYNX, která patří podnikateli Romanovi Kováčikovi. V čele řízení společnosti stojí na pozici jednatele bývalý provozní šéf Arriva vlaky Jan Paroubek mladší. V roli provozního manažera stojí Filip Pech. Aktuálně hledá další zaměstnance do svých dílen. Poptává například zámečníka a mechanika.

Firma se nejen podle svého názvu chystá nakupovat vyřazená vozidla ze zahraničí a poté je rekonstruovat a modernizovat ve svém depu v Kutné Hoře. Podle webu se plánuje orientovat i na pravidelnou údržbu železničních vozidel. Nabízet bude prodej i pronájem těchto vozidel. Spolupracuje se společnostmi, jako je RegioJet, ČD Cargo nebo CZ LOKO.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Já teda nevím, možná mám špatný informace ale depo v KH snad bylo jen najaté, třeba ne, ale při nahlédnutí do rejstříku je zřejmé zet pan Paroubek už nefiguruje ve vedení společnosti winx a opustil i pozici jednatele a spoluvlastníka