fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Alstom, RATP Dev a ComfortDelGro Transit spojí síly kvůli zakázce na Grand Paris Express

Foto: Alstom

Alstom, gigant v oblasti nejen výroby kolejových vozidel, jehož obrat minulý rok vyrostl na téměř 10 miliard EUR, spojuje síly s RATP Dev, která se zaměřuje na oblast technologie dopravních systémů a jejich údřžbu a servis, má celkem 106 dceřiných společností. Posledním členem konsorcia je ComfortDelGro Transit, který je provozovatelem přes 17 000 vozidel v oblasti veřejné dopravy.

Konsorcium je založeno za účelem jednorázového projektu Grand Paris Express, ve kterém bude předkládat své nabídky. V projektu jde o vybudování 4 nových linek metra v aglomeraci města a prodloužení 2 stávajících linek 11 a 14 ve východní, respektive jižní části města. Primárně budou nabídky předloženy na projekt výstavby linek 16 a 17.

Již dříve bylo potvrzeno, že vozidla pro linky 15, 16 a 17 dodá Alstom, který v roce 2018 uzavřel se Société du Grand Paris a SGP-Ile-de-France smlouvu na dodání až 1000 vozů. Jde až o 133 šesti-vozových souprav pro linku 15 a až 50 tří-vozových souprav pro linky 16 a 17. Vozy budou dosahovat maximální rychlosti 110 km/h.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..