fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet vyjede do Budapešti 31. července. Netradiční trasa přes Vídeň je o 50 km delší, ale jen o 18 minut pomalejší

Foto: RegioJet

RegioJet již dříve avizoval, že se chystá prodloužit své spojení do Vídně až do maďarské metropole Budapešti. Původně měl vyjet v polovině června, poté se termín přesunul na 3. července a nyní je již téměř jisté, že poslední červencový den vyjede. Vyplývá to z informací v jízdních řádech, které jsou dostupné například přes aplikaci IDOS.

Netradiční trasování přes Vídeň je pro spojení České republiky s Maďarskem velice netradiční. Všechny spoje v relaci Praha – Budapešť, které provozují České dráhy pod obchodním jménem Metropolitan, jsou trasovány přes Bratislavu. RegioJet tuto trasu zvolil z několika důvodů. Sice je varianta přes Vídeň o 50 km delší, ale jídní doba se prodlouží jen o 18 minut. To je dáno především tratí mezi Vídní a Budapeští, které je téměř v celé délce stavěna na maximální traťovou rychlost 160 km/h nebo na 140 km/h.

Druhým důvodem tohoto trasování je částečná orientace RegioJetu na mimoevropské cestující, kteří dosud plnili vlaky Praha – Vídeň. Podobná přepravní poptávka ze strany turistů především z Asie je i v relaci Vídeň – Budapešť, proto je propojení těchto tří měst logickým krokem.

Od 31. července budou do Maďarska prodlouženy 2 páry spojů, a to RJ 1031/1032 a RJ 1035/1036. Od změny GVD v prosinci by měl být prodloužen i dosavadní spoj RJ 1033/1034, celkem by tak na této trase RegioJet měl provozovat 3 páry spojů.

Na území Maďarska zastaví žluté spoj v celkem 4 městech. Budou jimi města Hegyeshalom, Mosonmagyarorav, Györ a Budapešť. V hlavním městě zastaví ve stanici Budapest-Kelenföld a Budapest-Deli pályaudvar.

Na území Rakouska bude partnerským dopravcem RegioJetu společnost WestBahn a na území Maďarska společnost Continental Railway Solution.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..