fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Modernizace uzlu Česká Třebová vyjde na 10 miliard korun. Hotovo by mělo být v roce 2029

Foto: České dráhy

Správa železnic pokračuje v přípravě staveb i přes veškerá omezení způsobená šířením koronaviru a udržuje stanovené tempo. V rámci jednání Centrální komise Ministerstva dopravy se podařilo projednat další záměry projektů. Mimo jiné se jedná o dvě významné investiční akce, jako je například Modernizaci železničního uzlu Česká Třebová.

Modernizace železničního uzlu Česká Třebová přinese kromě zvýšení rychlosti také zlepšení technického stavu nejen pro osobní, ale i nákladní dopravu. Vlaky zde například používají desítky kilometrů původního trakčního vedení z doby elektrizace hlavního tahu. S ní byla v 50. letech minulého století spojena i poslední zásadnější rekonstrukce celého uzlu.    

Dalším významným cílem této investiční akce je snížení negativních vlivů z železniční dopravy na životní prostředí a zdraví obyvatelstva, zvýšení bezpečnosti železničního provozu a komfortu cestujících. Ti získají bezbariérový přístup na nástupiště, která díky normové výšce 550 milimetrů nad kolejí umožní pohodlný nástup do vlaků.

Přestavbou projde nejen celé osobní nádraží v České Třebové, ale také tzv. odjezdová skupina, kterou využívají především nákladní vlaky. Stejně tak projdou modernizací i navazující úseky do Třebovic v Čechách, Opatova a Dlouhé Třebové. Součástí prací na těchto úsecích bude mimo jiné i rekonstrukce mostních objektů zajišťujících mimoúrovňové křížení kolejí z nákladové části stanice s traťovými kolejemi a další finančně náročné stavební úpravy. Předpokládané celkové investiční náklady stavby činí 10,4 miliardy korun. Půjde tak o vůbec největší ucelenou modernizaci železničního uzlu v historii naší organizace,“ popisuje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

O výjimečnosti této stavby svědčí i další čísla. Zmodernizuje se více než 58 km kolejí, na kterých se upraví celkem 400 výhybek. Obnovou projde 30 mostů a 15 propustků. Nově vybudovaná nebo zrekonstruovaná nástupiště budou mít celkovou délku 2,7 km. Se samotnou realizací prací se počítá v letech 2023 až 2029, rozděleny budou do 22 na sebe navazujících stavebních etap tak, aby byl po celou dobu zajištěn plynulý a bezproblémový železniční provoz.

Zdroj: TZ Správa železnic

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář
  • Je mi jasné, že lidé, kteří mají na starosti modernizaci tratí dělají co můžou a že vše potřebuje svůj čas. Na rychlodráhu se ani neodvažuji zeptat. Přesto si vzpomenu na ukončenou stavbu Metra na letiště v Ruzyni. Když by se pokračovalo ve stavbě, tak to už možná mohlo být hotové a v provozu. Takhle, někdy v budoucnu, tam povede železnice a kdo pojede z druhého konce Metra, tak bude přestupovat. Byla námitka, nebo spíš výmluva (protože by to šlo zařídit), že Metro v noci nejezdí, jenže vlak nemá tak hustou síť a v noci také nebude jezdit každých 5 – 10 minut. Uvidíme co bude dříve, zda základna na Měsíci, nová doprava na letiště nebo zda vůbec něco.