fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Konec šíleného proklikávání. Nákupem jízdenky přes aplikaci Můj vlak nyní strávíte polovinu času

Foto: České dráhy

České dráhy v těchto dnech uvolňují ke stažení novou verzi aplikace Můj vlak, která výrazným způsobem zjednoduší nákup jízdenek. Ty bude možné zakoupit mnohem rychleji než dosud a doslova na pár kliknutí. Aktualizace se ke stávajícím uživatelům dostane postupně, a to nejpozději do konce června.

Aktualizovaná verze mobilní aplikace Můj vlak přináší výrazné zjednodušení nákupního procesu. Ten se po modifikacích zkrátí prakticky na polovinu. „Při updatu jsme využili rozvoje nových technologií a zároveň jsme vyslyšeli přání uživatelů, kteří nám posílali podněty k vylepšení jednotlivých funkcí,“ vysvětluje Roman Menc, web manažer ČD a jeden z tvůrců aplikace.

„Jde o druhý největší update aplikace v její historii. Ten první přinesl implementaci In Karty do mobilu. Nová verze přijde stávajícím uživatelům postupně s aktualizacemi, ostatní si ji mohou do chytrého telefonu stáhnout zdarma z Obchodu Play či App Store. Počítáme s tím, že update se bude stávajícím uživatelům uvolňovat postupně do konce tohoto měsíce,“ doplnil Menc.

Update aplikace přináší mnohá vylepšení. „Cestující si mohou pořídit jízdenku na menší počet kliknutí. Výhodou také je, že aplikace nově dokáže zobrazit přesnou cenu vyhledaného spojení už na začátku nákupu nebo umožňuje rychlé přepínání vozové třídy včetně okamžitého přepočítání ceny. Zjednodušili jsme také zadávání jednotlivých kategorií cestujících,“ říká Roman Menc.

České dráhy zároveň začínají v aplikaci zasílat novinky servisního charakteru formou push notifikací. „Nebude to fungovat jako kanál pro zasílání obchodních nabídek, ale jen důležitých sdělení. Plánujeme posílat notifikace či e-maily jako informační servis v případě, že se upraví parametry služby, tedy pokud dojde ke změně řazení, trasy, jízdního řádu či kteréhokoliv parametru, který má vliv na cestu,“ říká Roman Menc.

Vizuální podoba aplikace se příliš nezměnila. Přehledné, intuitivní rozhraní je totiž jedním z mnoha jejích benefitů. Zadávání, vývoj a testování celého updatu trvalo necelý rok. Původní aplikace funguje šest let a za tu dobu získala celou řadu ocenění. Velmi si ji oblíbili i uživatelé. Jejích služeb využívají statisíce cestujících ČD a jejich hodnocení na Apple Store a Google Play dosahuje průměrné známky 4,4 při možnosti dát nejvyšší známku hodnocení 5.

Zdroj: TZ ČD

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 comments
    • Dobrý den, titulky vymýšlím sám, proč jste ho přirovnal k Blesku? Případně jaký s ním máte problém? Případně co je na něm nepravdivého? Děkuji.

  • Vylepšování a zjednodušování chválím. Jen bych přivítal úplnou spolupráci železnice s PIDovými tarify. Železnice upřednostňuje na stejné trase svoje vyšší ceny. Takže kdo o tom neví, jezdí dráž. Navíc ve vlaku PIDovou jízdenku neprodají, pouze v pokladně, která není všude a není vždy otevřená. Automaty také nejsou. Co jsem se před nějakou dobou díval na stránky s PIDovými informacemi, tak jsem tam také všechny informace nenašel. Také jsem se setkal s tím, že byl různý výklad. A posílal jsem písemný dotaz, ale nedostal jsem odpověď. Asi v tom není jasno. Když si koupím u pokladny PIDovou jízdenku, kde je vyznačen začátek platnosti, a vlak má pak spoždění asi dvě hodiny, což se mi nedávno stalo, tak také nevím jak se to řeší, zda je nárok na vrácení jízdného.