fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

KOMENTÁŘ: Start Arrivy na Plzeňsku se vydařil. Co by ale měla doladit?

Foto: Arriva

V neděli 14.6.2020 proběhla v Plzeňském kraji „dopravní revoluce“. Dlouholeté dopravce „ČSAD autobusy Plzeň“ a „Autobusová doprava Miroslav Hrouda“ (oboje spadající pod holding Z-group) vystřídala na příštích 10 let Arriva Střední Čechy.

Tato společnost vyhrála tendr na zajišťování autobusové dopravy v celém kraji. Flotila nového dopravce se skládá z autobusů značek MAN, IVECO Crossway, SETRA a minibusů DEKSTRA. Všechny vozy jsou klimatizované a nízkopodlažní. V neposlední řadě se cestující během jízdy mohou připojit na wi-fi, či si nabít drobnou elektroniku USB portem.

Až do konce června bude cestujícím nabízeno akční jízdné 12 Kč (obyčejné) a 3 Kč (sleva 75%) za nepřestupní jízdenku bez ohledu na vzdálenost. Vedle hotovosti je možno zaplatit i bankovní a Plzeňskou kartou.

Úplnou novinkou bude zavedení přestupního tarifu od 1.7.2020 . Ten bude možné využít na cesty vlaky, autobusy i MHD po celém kraji. Cesty na delší vzdálenosti výrazně zlevní. Při celodenních výletech se vyplatí zakoupit jízdenku „Turista Plzeňskem“, která bude platit ve všech dopravních prostředcích IDP.

Více informací o startu nového dopravce na Plzeňsku najdete ZDE.

Abychom nepřinášeli jen holé informace, otestovala si redakce funkčnost nového dopravce v praxi:

Test probíhal dne 17.6. 2020 na linkách:

  • 490760 (Stod-Stříbro)
  • 490735 (Stříbro-Planá)
  • 490751 (Tachov-Rozvadov)
  • 490735 (Rozvadov-Bor)
  • 490722 (Tachov-Stříbro)

Bylo shledáno, že rozjezd nového dopravce probíhá bez větších problémů. Ve všech autobusech fungovala klimatizace, audiovizuální systém i platební terminál na karty. Ještě bude potřeba doladit hlášení zastávek, které bylo v každé spoji kalibrováno na jinou hlasitost a v jednom nefungovalo vůbec. Také odbavování s novými terminály poněkud „vázlo“, neboť řada řidičů dostala pouze manuál k novému odbavovacímu zařízení, ale nebyla řádně proškolena.

I přes drobné nedostatky by se ovšem dalo říct, že se start nového dopravce povedl a že razantní zvýšení komfortu přinese zdejší veřejné dopravě nové cestující.

Redaktor: Matěj Klusáček

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 komentář