fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

Solaris dodá další elektrobusy do Katowic v celkové hodnotě 12,4 milionu PLN

Foto: Solaris

Společnost PKM Katowice podepsala s výrobcem autobusů Solaris smlouvu na dodávku celkem 5 elektrobusů. Jedná se o vozy Urbino 12 electric. Začátkem roku dodala společnost Solaris provozovateli PKM Katowice pět kloubových elektobusů Urbino 18. Během následujících týdnů bude dodáno dalších 5 dvanáctimetrových elektrobusů, které jsou součástí již dříve podepsané smlouvy.

Vozy z nově podepsasné zakázky mají být dodány ve druhém čtvrtletí roku 2021. Hodnota smlouvy činí 12,4 milionu PLN. Součástí smlouvy je i dodání 5 stacionárních nabíjecích stanic.

Elektrické autobusy pro Katowice budou poháněny trakčním motorem o výkonu 160 kW. Energie bude ukládána v bateriích nejnovější generace – Solaris High Energy +, která se může pochlubit celkovou kapacitou 237 kWh. Nabíjení bude probíhat pomocí střešních sběračů.

Autobus pojme až 80 cestujících, z toho se 26 posadí. Rozložení dveří 2 + 2 + 2 v autobusech usnadňuje efektivní výměnu cestujících. Interiér vozidel byl navržen s cílem zajistit vysokou úroveň bezpečnosti a pohodlí. Vozy budou vybaveny dnes již samozřejmými prvky, jako je účinná klimatizace, informační systém pro cestující nebo kamerovým systémem v interieru i v exteriéru vozidla. pro couvání. Do vozů bude doplněno zařízení ŚKUP (městská karta), umožňující mimo jiné nákup jízdenky ve vozidle.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..