fbpx
i-Doprava.comNovinky ze světa dopravy

 

 

 

RegioJet prodal na spoj do Chorvatska již 20 000 jízdenek. Spustil prodej jízdenek i do slovinské Lublaně

Po několika letech bude mít Praha a také Pardubice, Brno a Bratislava přímé vlakové spojení s hlavním městem Slovinska – Lublaní. RegioJet dnes spustil prodej vlakových jízdenek z České republiky a Slovenska do Lublaně a zpět.  Jedná se o součást trasy vlakového spoje z Prahy, Brna, Pardubic a Bratislavy do chorvatské Rijeky. 

Ceny jízdenek jsou také výjimečně nízké – za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb –  pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující cenu od 590 Kč / 22 EUR; za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 Kč / 30 EUR. Lublaň patří mezi nejmalebnější středoevropské metropole a je ideálním výchozím bodem pro cesty do slovinských hor, k jezerům nebo do krasových oblastí. Známá je také díky architektuře Jože Plečnika, který působil také v Praze.

,,V ceně jízdenky je vždy zahrnutá zdarma rezervace místa a veškerý palubní servis, který cestující dostanou během cesty – včetně kávy a drobné snídaně zdarma, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb,” vysvětlit Aleš Ondřej, mluvčí společnosti RegioJet.

Vlaky RegioJet budou jezdit od úterý 30. 6. do soboty 26. 9. třikrát týdně z Prahy, Pardubic, Brna, Břeclavi a Bratislavy s odjezdy z Česka / Slovenska v úterý, pátek a neděli  s příjezdem do Lublaně v 5:14 hodin. Z Lublaně pak boudou vlakové spoje odjíždět ve středu, sobotu a pondělí – a to ve 21:55 hodin. Vlak pojede jako noční spoj a cestující si mohou rezervovat místo ve velkoprostorovém voze Astra, v klasických vozech s kupé nebo lehátko v kupé po čtyřech.

Cestující si budou moci ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní.

Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution. 

Aktuálně RegioJet na vlakové spoje Praha – Bratislava – Lublaň – Rijeka a zpět prodal již téměř 20 tisíc jízdenek. Majitel společnosti Radim Jančura již dříve v rozhovoru pro iDnes.cz řekl, že pokud bude poptávka vysoká, plánuje již toto léto jezdit dokonce každý den.

Zdroj: TZ RegioJet

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..